Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe
Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe
Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe
Baltic Porter
% alk. 9.0
Blg 21.0
5901687910826
orientacyjna cena: 8 zł


Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe to ciemne piwo dolnej fermentacji, które zawdzięcza swój złożony i bogaty profil palonym słodom oraz leżakowaniu z płatkami francuskiego dębu. aromat i smak piwa łączy nuty czekoladowo-kawowe ze szlachetnymi akcentami drzewnymi.

Płatki dębu są wytwarzane ze szlachetnych odmian francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie. Dodane w fazie leżakowania nadają Porterowi Bałtyckiemu unikalnego charakteru.

Na przestrzeni 18 miesięcy trwałości Komes zmienia swój smak. Zdecyduj, ile będzie leżakował Twój Komes.
Warzyliśmy nasze piwo niespiesznie, poświęcając mu wiele czasu i troski - ciesz się nim w ten sam sposób, powoli odkrywając bogactwo jego smaku.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Palony; dodatki: ekstrakt słodowy jęczmienny, płatki dębowe; chmiel: Herkules; drożdże: dolnej fermentacji W34/70.
Piwo pasteryzowane.
Dodał: SaintBase - 2016-09-27 11:10:25

Oceny

Użytkownicy 8,24 / ilość: 111
Goście 9,1 / ilość: 72
średnia 8,58/10 / ilość: 183

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Jacelinho

2018-04-20 22:25:32
Wszystkie piwa z tej serii są na tym samym poziomie wg mnie , tu czuć te płatki dębowe i w smaku jest chyba najlepiej z tych 3 choć drzewo zastąpiło paloność. Jest ale mniej niż w podstawce. Piwo bardzo dobre i w tej cenie to sztos. Szacunek że da się zrobić dobre piwo i nie kosztuje 10 zł w górę. Brawo Fortuna. Wasze portery są zajebiste.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )

Chrisrks

2018-04-17 17:07:37
Jest dobrze,ba,jest bardzo dobrze!Komes postał troszkę w piwnicy,ale odwzajemnił się pełnią swojej Porterowej potęgi.Piwo kapitalnie prezentuje się w szkle.Pianę można niemal kroić nożem,aromat i smak opisali szczegółowo koledzy,więc dodam tylko niesamowitą pijalność piwa.Płatki dębowe ujawniają się szczególnie gdy piwo ma odpowiednią,czyli dość wysoką temperaturę.Nawet nie wiem czy jest sens dłużej leżakować drugą butelkę,bo ta warka mnie powaliła!
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )

Lukasz

2018-03-29 20:28:46
Piana zniknęła na tyle szybko, że nie zdążyłem jej ocenić, niemniej w firmowym szkle Komesa znika szybko. Pocieszeniem jest przepiękny aromat drzewno - palony. Smak zrównoważony, nuty dębowe mocno wyczuwalne. Palony słód i kontra kwaskowo-goryczkowa... Wszystko jest takie aksamitne, pijalne, po prostu świetne. Piwo jest bardzo dobrze ułożone. Chętnie kupię, gdy tylko namierzę następną butelkę.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )

Shinodin

2018-03-25 21:36:48
Piana beżowa drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę przejrzyste i klarowne, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu eleganckie nuty dębowe, subtelne karmelowe i palone klimaty, w tle kawa oraz czekolada. W smaku słodkie, podniebienie atakują od początku dębowe posmaki, które mają szlachetny wydźwięk, słabsza kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, świetnie zamaskowany alkohol, kawa, czekolada oraz palone aromaty nadal obecne, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Fortuna, etykieta w czarnej kolorystyce z brązowymi wstawkami, całkiem szczegółowo opisana. Warka 23.03.2018. Leżakowane 2 lata, degustowane dzień po terminie przydatności. Czas fajnie ułożył to piwko, dębowe płatki nadały ciekawego wręcz wytrawnego charakteru. Jednak co dziwne z ogrzaniem traci nieco aromatów, chociaż dębina cały czas rządzi. Spadek treściwości nie sprawi mimo wszystko żeby ocena była niższa niż 8. Z chęcią poleżakowałbym jeszcze jeden egzemplarz.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010