Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Litovel Premium 12° | KEO »
Komes Podwójny Ciemny

Komes Podwójny Ciemny

Abbey Dubbel
% alk. 7.0
Blg 15.0
orientacyjna cena: 5,30 zł
Ciemne, mocne piwo fermentowane drożdżami tzw. górnej fermentacji w otwartych kadziach, duża ilość fermentującego ekstraktu oraz zastosowanie ciemnych słodów dają w efekcie piwo o znacznej mocy, które cieszy podniebienie pełnym wyrazistym, zbożowo-owocowym smakiem, dopełnionym delikatną goryczką. Kluczowym elementem powolnego dojrzewania smaku Komesa Podwójnego jest zastosowanie tradycyjnej, pracochłonnej metody powtórnej fermentacji w butelce. To dzięki niej z upływem czasu piwo to staje się mocniejsze i bardziej wytrawne.
Dodał: tox88 - 2013-02-22 14:32:00

Oceny

Użytkownicy 6,3 / ilość: 201
Goście 7,33 / ilość: 78
średnia 6,59/10 / ilość: 279

Wyróżnione komentarze: • Koźlak
  Barwa brunatna, lekko zmętnione. Aromat słodowo-chmielowy z nutami czekoladowo-karmelowymi (przypieczony spód ciasta). W smaku wytrawne, słodowe (może lekko drożdżowe), także karmelowo-czekoladowe, wyczuwalne nuty skórki chlebowej/przypieczonego spodu ciasta. Chmiel słabo wyczuwalny. Goryczki brak lub bardzo słaba. Wysycenie raczej niskie, pijalność przeciętna. Piana średnio i grubo pęcherzykowa, średnio trwała, lekko beżowa. Ogólnie całkiem dobre piwo, ale do mnie jakoś wy...    pokaż całość »
  2013-10-08 23:11:10

 • Bock
  Degustowany 4 miesiące od daty produkcji. Zapach chmielowo-slodowy. Smak: chmielowy, wyczuwalny alkohol, lekko kwaskowe, i na koniec palona goryczka. Obrazowo: jak połaczenie jasnego super mocnego ze słabym porterem. Cena dość wysoka.
  2013-03-16 01:06:17

 • KDWG
  Piwo ciemne, o ładnej, sporej i średnio trwałej pianie. Piłem je jakiś rok od daty produkcji, co wg. zapewnień producenta powinno wpłynąć na smak i uczynić go bardziej wytrawnym. Tak też było, bo zarówno zapach był palony, czekoladowo-karmelowy, ze słodową podstawą. W smaku całkiem podobnie. Spod, w moim odczuciu, sporej paloności wydobywają się słodkawe posmaki karmelowe i czekoladowe. Taka niby kawa w butelce. Goryczka raczej słabo wyczuwalna, nie osiadająca na języku,...    pokaż całość »
  2014-01-06 12:34:22

 • root-theory
  Zapach ładny, delikatny ale złożony - słód i drożdże. Piana bogata przy nalewaniu ale szybko odchodzi w niepamięć. Piwo niewątpliwie wytrawne, lekko kwaskowate, delikatna słodycz, alkohol nie wyczuwalny.

  Ciekawostką jest wypukła przednia etykieta. Dodatkowo brak informacji (przynajmniej na moim egzemplarzu) o dacie produkcji, ale kosztowałem piwo 5 miesięcy przed upływem daty przedatności do spożycia.
  2013-06-02 14:55:09

 • stabro
  Zapach słodowy, delikatnie czuć też drożdże. W smaku przeważają nuty karmelowe, truflowe, czekoladowe, a nawet lekko wyczuwalny aromat kawy. Delikatna goryczka, pozostawia wytrawny posmak. Piana bardzo obfita, ziarna średnie, dość szybko znika. Dość intensywnie nasycone. Piwo dobre, aczkolwiek nie wyczułem żadnych aromatów owocowych, a piwu na pewno było daleko do 18 miesięcy leżakowania.
  2013-10-07 21:23:35

 • Marv
  Mocna paloność wyczuwalna już po otwarciu butelki, w smaku również dominuje, oprócz tego nuty czekoladowe, drożdżowe, bimbrowe i palonej gumy, mocna goryczka. Piana słabiutka, wielkie pęcherzyki, znika po chwili. Wysycenie bardzo wysokie, strasznie zapycha żołądek.
  2013-06-26 21:17:48

 • Stacher93
  Barwa czarna, pod światło delikatne rubinowe przebłyski.Piana jasno-kremowa, wysokość na około dwa centymetry.Całość drobnopęcherzykowa, na samej górze pojawiły się jednak grube bąble, które bardzo szybko pękały i spowodowały opadnięcie do cienkiej warstwy.Warstwa ta szybko się dziurawi i pozostaje w postaci bardzo mocno porwanego, cienkiego kożucha i skąpego pierścienia, który oblepia dość mocno szkło.Aromat raczej delikatny, łagodna owocowa słodkość i odrobina ka...    pokaż całość »
  2014-05-18 00:01:54

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
nietzsche

Wygląd: kolor miedziany, ładna drobna piana, takiż lacing
Zapach: Suszone owoce, powidło, trochę miodu, kawy zbożowej, wciąż chmielu (1m-c po terminie)
Smak: Rozczarowanie wielkie, Potrójne wyleżakowane do terminu jest bogate smakowo, wyjątkowo, a to wodnisty pustak, trochę suszonych owoców, karmelu, melanoidyn, zero belgijskiej fenolowości.
2017-10-12 01:29:08
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 7 )

Gość

pite na szybko, pod sam koniec w miare smakuje. ale ogolnie tragedia. spodziewalem sie czegos wiecej po dublu
2017-10-03 17:37:53

tleix

Przerost formy (bardzo wysokiej) nad treścią. Wysycenie duże (efekt refermentacji - na etykiecie 2015 rok). Deja vu z blondów (szczypanie na języku w tym wypadku nie sprawia przyjemności - im ciemniejsze piwo tym mniejsze powinno być wysycenie) A w smaku nie dzieje się zbyt wiele poza smakiem kiszonki (karmelowej?) Kolorek - ciekawy - pod światło - kawa z rubinowymi refleksami, pianka biała i obfita, trwała i z lacingiem.
2017-09-26 07:56:19
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

Marianek

Niestety, to piwo ma się nijak do belgijskich dubli. Kolor jasny, jak na piwo ?ciemne? ? ciemny bursztyn. Mega piana za to bezowa i trwała, a do tego zostawia okazały leasing. Zapach raczej przypomina żytni chleb. Smak ? trudno określić, bo jest nijaki. Wysycenie bardzo mocne, wręcz przypomina szampana. Czasami przebija czekolada, dużo za to kwaskowości (od ciemnych słodów), czasami przebije się jakby nuta szlachetnego wina porto. Jednak ogólnie lipa. Jestem zawiedziony.
Co prawda browar przyznaje, że jest to nieleżakowany trunek i zaleca poczekać z nim. Wtedy ma nabrać nut wytrawnych ? rum, porto itp. Pożyjemy ? zobaczymy.
2017-08-17 08:50:09
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Litovel Premium 12° | KEO »
wykonanie choruzy.pl © 2010