Komes Poczwórny Bursztynowy
Komes Poczwórny Bursztynowy
Komes Poczwórny Bursztynowy
Quadrupel
% alk. 10.0
Blg 19.5
5901687910260


Komes Poczwórny Bursztynowy jest skierowany do piwoszy, którzy cenią autentyczne i naturalnie warzone piwa. To ciemny, mocny (10,0% objętościowej zaw. alk.), trunek górnej fermentacji, specjalnie chmielony na zimno dwoma chmielami aromatycznymi: Styrian Golding i Kent Golding. Swoją bursztynową barwę zawdzięcza prażonemu słodowi przygotowywanemu w Browarze Fortuna zgodnie z ponad stuletnią rzemieślniczą tradycją browaru. Trunek jest warzony naturalnie, w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych. Bukiet i smak tego piwa będzie zmieniał się z czasem, aż do momentu jego otwarcia. Piwo to, inaczej niż popularne piwa "jasne pełne", nadaje się do długiego leżakowania. Jest to wynikiem użycia pracochłonnej, naturalnej metody powtórnej fermentacji w butelce. Przed zakapslowaniem zostały dodane ponownie drożdże, które fermentując w butelce sprawiają, że piwo będzie zmieniało swój charakter na przestrzeni 18 miesięcy.
Dodał: ryszard_o - 2013-11-28 10:56:00

Oceny

Użytkownicy 6,58 / ilość: 283
Goście 7,89 / ilość: 321
średnia 7,28/10 / ilość: 604

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


marcin729

2018-06-11 17:21:07
Dobre piwo tylko alkohol
trochę przykrywał smak jak dla mnie. Ogólnie komesy są mocno woltażowe. A ja nie bardzo lubię mocne piwa.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )

Jacelinho

2018-04-26 22:51:28
Barwa miedziowa lub ciemno brązowa coś w tym stylu , klarowna , piana obfita i nawet trwała.Jest lacing solidny. Na szczęście nie ma wulkanu z butelki jak w podwójnym. W aromacie czuć Belgię jak ja to nazywam , owoce , winny ,trochę % też czuć w aromacie. Ogólnie nawet ładny aromat i tak pachną belgijskie style. Nie do pomylenia .W smaku jest smaczne , nie czuć tej mocy. Jest niska goryczka , bardzo delikatnie grzeje w gardło. Trochę słodyczy , podobnie jak w aromacie. Ogólnie to Poczwórny wygrywa z innymi bracmi z tej serii. Wiadomo portery są lepsze ale Poczwórny nie ma się czego wstydzić. Jest ciekawe i złożone w smaku. Na pewno warte spróbowania.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

BRYNIU

2018-04-04 17:33:09
Solidna, obfita dawka piany na początku w kolorze jasnego beżu. Struktura o różnej grubości pęcherzy. Dziurawiąca się. Średnio-opadająca. Delikatny lacing w zarysowaniu - kształtem przypomina nieregularne falbanki. Barwa burgundowo-miedziana - klarowna. W aromacie jak to napisał "Brodzisław" idealnie opisał: "Aromat winny i suszonych owoców: rodzynek, moreli oraz winogrona." Dodałbym tylko od siebie jeszcze jabłka. W smaku już jest moc... Mianowicie jak to "Komes" rozgrzewa przełyk konkretnie ale mimo mocy nie czuć woltażu. I to ich miedzy innymi atut jak oczywiście pomysł moim zdaniem na całą serie, która już jakiś czas temu wypracowała swoje dobre "imię". Dogłębniej czuć nuty szampana ale co istotne występuję delikatna nuta karmelu, kawy przełamana nutami owocowymi. Na pewno dzieję się tu bardzo dużo i to w piwach Komes jest niezwykłe co trzeba podkreślić i również zasługuje na pochwałę.
Wysycenie: wysokie
Warka do: 31.08.2018r
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

SoupDog

2018-01-20 22:05:49
Komes potrójny mnie rozczarował, ale poczwórnemu udało się zrekompensować poprzednie wrażenie. Piwo bardzo słodkie, co nie jest wadą. Alkoholu dużo, a nie jest wyczuwalny. Wypiłem świeży egzemplarz czyli powinien pachnieć owocami. Pachniał niestety landrynkami. Gdyby nie mocne cukierkowe nuty dałbym 9-10 pkt., a tak daję 8.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010