Kocour AM Lager
Kocour AM Lager
Kocour AM Lager
Premium Lager
% alk. 4.6
Blg 11.0
brak kodu


Warzone przez czeski Pivovar Kocour z miasta Varnsdorf. Jest to niefiltrowany lager, chmielony amerykańskim chmielem Amarillo, stąd z pewnością jego nazwa. W składzie piwa znalazły się: woda, słód Pilzneński, chmiel Žatecký (Saaz), Amarillo.
Barwa złota, zdecydowanie opalizująca. Piana dość wysoka, biała z drobnymi pęcherzami, które po chwili stają się grube i pękają. Po około 5 minutach pozostaje z niej cienka warstwa, bardzo obficie zdobi szkło. Aromat zdominowany został przez owocowo-cytrusową chmielowość, do tego delikatnie słodowe z nutami kwiatowymi. W smaku silna, szlachetna goryczka o mocno cytrusowym wymiarze. Goryczka ta jest bardzo rozległa, wyczuć możemy ją na całym języku, oraz trwała. Podobnie jak w zapachu wyłapać można też cytrusy i słód. Mimo bogatego bukietu smakowego i solidnej goryczki całość sprawia wrażenie piwa lekkiego i orzeźwiającego. Wysycenie na średnim poziomie.
Dodał: Stacher93 - 2014-04-04 19:00:02

Oceny

Użytkownicy 8,67 / ilość: 3
Goście 6 / ilość: 3
średnia 7,33/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Kamil_93

2014-04-16 14:23:44
Chyba najlepszy lager jakiego przyszło mi spróbować. Po ekstrakcie i gatunku niewiele można było oczekiwać, jednak to piwo bardzo mnie zaskoczyło. Było treściwe, z wyraźnym zapachem i smakiem. Ponadto miało konkretną goryczkę cytrusową. Jako lagera oceniam go 9/10.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Rovaty

2014-04-16 09:37:56
Piwo mnie zaskoczyło, byłem raczej sceptycznie nastawiony, niby pierwszy Kocour jednak po lagerach raczej wiele się nie spodziewam. Na szczęście dobry amerykański chmiel "zrobił swoje". Mocna, cytrusowa goryczka, delikatnie neutralizowana przez słód stworzyła bardzo ciekawy efekt. Wyśmienite piwo.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Stacher93

2014-04-10 17:00:05
Wypite już jakiś czas temu.Gdy dowiedziałem się, iż Rovaty zakupił dwa Kocoury, bardzo się ucieszyłem bo z tego browaru nie miałem jeszcze okazji niczego wypić.Bardziej ciekawił mnie Pale Ale, no bo lager kojarzy się raczej z czymś lekkim, zwyczajnym.Próbując go byłem zachwycony, chmiel Amarillo zrobił swoje, lekkie, lecz bardzo treściwe, bogate w smaku i zapachu piwo.Goryczka na najwyższym poziomie, głęboka i idealnie wpasowująca się w ten typ piwa.Nic dodać nic ując, jeden z najlepszych lagerów jakie miałem okazję pić.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010