Kingpin Rocknrolla
Kingpin Rocknrolla
Kingpin Rocknrolla
American Pale Ale with Orange Peel and Verbena
% alk. 5.3
Blg 12.0
brak kodu


Produkt kontraktowego browaru Kingpin, warzącego swoje piwa w browarze Zarzecze. Rocknrolla i Berserker to pierwsze piwa z tego browaru, które pojawiły się na rynku. Jest to piwo górnej fermentacji w stylu American Pale Ale, niefiltrowane i pasteryzowane. Uwarzone ze skórką pomarańczy I Werbeną. Kingpin nie znosi poprawności i sztywnych stylów. W Rocknrolla użyliśmy skórki gorzkiej pomarańczy i werbeny cytrynowej, żeby klasycznemu stylowi APA, dać nowego, aromatycznego kopa. Bo piwo to rocknroll, dobry warsztat i zdrowa dawka szaleństwa.

Skład: woda; słody jęczmienne: Pale Ale, Cara Clair; chmiel: Chinook, Simcoe, Amarillo, Citra, Cascade; dodatki: skórka gorzkiej pomarańczy Curacao, werbena cytrynowa; drożdże: Safale US-05.
Najlepiej smakuje w temperaturze 8-12°C.

Barwa bursztynowa wpadająca w pomarańcz, mocno zmętniona. Piana w lekko ciemniejszym odcieniu bieli. Po nalaniu powstaje ponad centymetrowa warstwa, uformowana głównie z drobnych pęcherzy. Na górze znajdują się też grube bąble. Szybko się podziurawiła, pozostały grube wysepki, łączące się ze skromnym pierścieniem. Piana zostawia umiarkowanie trwałe i intensywne ślady na szkle. Aromat intensywny, połączenie skórki pomarańczowej z aromatami cytrusów i nut lasu iglastego. Do tego trochę słodu i lekka ostrość. W smaku kwaśne, błyskawicznie pojawia się silna i zalegająca goryczka, kojarząca się z pestkami owoców cytrusowych. Goryczka ta utrzymuje się długo. Piwo w smaku oraz w aromacie do złudzenia przypomina kwaśno-gorzki sok ze świeżo wyciśniętych grejpfrutów. Wysycenie średnie, pasuje do tego typu piwa.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-03 11:48:33

Oceny

Użytkownicy 7,85 / ilość: 109
Goście 8,67 / ilość: 43
średnia 8,09/10 / ilość: 152

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2017-06-24 20:17:51
Piłem to piwo tylko raz (nie wiem, czy nadal to warzą), ale pamiętam, że było to piwo dla idealne pod każdym względem. Niczego bym w nim nie zmienił. Byłoby szkoda, gdyby tak genialne piwo zniknęło z rynku

Gość

2017-06-24 20:14:15
Najlepsza APA, jaką piłem. Goryczka na poziomie, do którego konkurencja nawet nie jest blisko.
10/10

walet

2017-04-19 10:09:55
tak jak poprzednicy , piwo idealne
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )

Shinodin

2016-08-24 23:21:14
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli opadająca, szczątkowy lacing. Barwa ciemniejsza piaskowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu eleganckie cytrusowe klimaty, skórka pomarańczowa i trochę karmelu, jest naprawdę owocowo. W smaku świetnie goryczkowe, cytrusowa goryczka zalega na podniebieniu i gasi pragnienie, bardzo dobra słodowa kontra z karmelowym posmakiem, kontra kwaskowa również na miejscu, nuty ziołowe i pomarańczowe, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Kingpin, etykieta w ich stylu, pomarańczowa, letnia kolorystyka, świnka tym razem w stylu gangsta. Oj naprawdę konkretna rzecz, jedna z najbardziej orzeźwiających APA jakie miałem okazję degustować, goryczka na pograniczu znośności, jednak nie przekracza tej cienkiej linii. Po Berserkerze najlepsze piwo z tego poznańskiego browaru, takie wydanie APA to ja lubię, moc cytrusów, mega orzeźwienie, aromatyczne i konkretne. Zasłużona 8 ode mnie, jeszcze nie raz skuszę się na nie w ciepły, letni dzień.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010