Kingpin Berserker
Kingpin Berserker
Kingpin Berserker
Black IPA with Heather, Orange Peel and Jasmine
% alk. 7.0
Blg 16.5
brak kodu


Kingpin to nowa inicjatywa na rynku piw rzemieślniczych. Jest to browar kontraktowy warzący swoje piwa w browarze Zarzecze. Berserker i Rocknrolla to dwa debiutanckie piwa tego browaru. Kingpin lubi mieszać mącić i kombinować. Berserker to mrok ciemnych słodów i mgły znad wrzosowiska, dopełniony słodyczą skórki pomarańczy i aromatem jaśminu. Bo każdy książę ciemności jest na swój sposób słodki. Jest to Black IPA z wrzosem, skórką pomarańczy i jaśminem.

Skład: woda; słody jęczmienne: Pale Ale, Cara Clair, Czekoladowy, Barwiący, Pszeniczny Jasny; chmiel: Chinook, Citra, Amarillo, Simcoe, Cascade; dodatki: wrzos, skórka słodkiej pomarańczy Curacao, jaśmin; drożdże Safale US-05.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane.
Najlepiej smakuje w temperaturze 8-12°C.

Barwa ciemno-brązowa, niemal czarna, nieprzejrzysta. Piana brunatna, głównie drobno-pęcherzykowa. Po nalaniu wysoka na dwa centymetry. Na górze duża ilość grubych bąbli. Opada dosyć szybko do podziurawionego kożucha. Zostawia nawet ładne i równomierne ślady na szkle. Aromat umiarkowany, akcenty palone połączone z kawowymi i tymi pochodzącymi od chmielu. W smaku pełne, najpierw lekka paloność z kawowym posmakiem, wszystko to bardzo szybko skontrowane bardzo silną, nieco zalegającą i cierpką goryczką. Goryczka ta wyczuwalna jest jeszcze długo po wypiciu piwa. Nasycenie dwutlenkiem węgla średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-29 12:30:55

Oceny

Użytkownicy 7,84 / ilość: 74
Goście 8,12 / ilość: 49
średnia 7,95/10 / ilość: 123

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


BRYNIU

2018-05-21 15:18:41
Piękna, brązowa czapa piany o strukturze drobno-pęcherzykowej. Zacny, wzorowy, obfity lacing otulił praktycznie całe ścianki szkła. Barwa czarna - nieprzejrzysta. W aromacie głównie kawowo- chlebowe nuty. Żywicznie oraz owocowo - kwiatowe akcenty również zaznaczone. W smaku dominuje również kawa oraz chleb. Wyraźna dosyć mocna, żywiczna goryczka zalegająca. Ale jest również w tle owocowo-kwiatowe dopełnienie (jaśmin, wrzos) Bardzo dobre piwo pod styl. Wielkie brawa!
Wysycenie: nisko-średnie (ze wskazaniem ku średniemu)
Warka do: 29.08.2018r
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

MateoKrk_

2018-01-27 14:25:18
Barwa Ciemno-Brunatna Prawie Czarna Mocno Zmętniona w Aromacie Wyraźne Palone Słody Czuć Prażony Słonecznik Są Też Chmiele w Nucie Sosnowo-Żywicznej Delikatne Cytrusy Oraz Akcenty Kawy i Czekolady Wrzos Skórka Pomarańczy Curacao Czy Jaśmin Praktycznie Wcale Nie Wyczuwalne Jeśli Już to Gdzieś Daleko w Tle w Smaku Słodycz Fajnie Łączy Się z Goryczką Czuć Akcenty Cytrusów Ciemne Słody Czekolada Kawa Chmiele w Nucie Żywicznej Goryczka Dobra Zalegająca Dodatków w Postaci Wrzosu Skórki Słodkiej Pomarańczy Curacao Czy Jaśminu w Smaku Zupełnie Nie Czuć Mimo To Jest To Bardzo Dobra Black IPA.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )

Gość

2017-06-24 20:19:48
Obok Żytorillo z Piny jest to najlepsza czarna IPA, jaką piłem. Tych 7 % alk w ogóle nie czuć - pije się, jak "piątkę". Wspaniałe!

Bartekn

2017-05-10 14:07:14
Mocno niespójny aromat - jest trochę cytrusów, trochę lasu, sporo czekolady, dużo się dzieje, ale średnio mi to pasuje. W smaku chmielowe, pełne, niestety też czekolada i jakby paloność w dość wysokiej (przyjemnej) goryczce, mimo braku w składzie palonych słodów. Jaśminu nie wyczułem.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010