Kilikia Elitar
Kilikia Elitar
Kilikia Elitar
% alk. 5.6
Blg 14.0
brak koduaddbarcode


Jasny lager warzony przez Yerevan Brewery, ze stolicy Armenii Erewaniu. Browar został założony w 1952 roku. W 1997 roku firma przekształcona w spółkę akcyjną. W ciągu 60 lat swojego istnienia, głównie z powodu restrukturyzacji i modernizacji linii produkcyjnej, firma zdobyła stabilną pozycję wśród czołowych przedsiębiorstw z Armenii, a słynna marka piw Kilikia stał się standardem wysokiej jakości. Obecnie firma warzy 12 rodzajów piwa, produkuje również 10 typów naturalnych soków i nektarów, 13 rodzajów napojów bezalkoholowych oraz wodę mineralną. Piwo z Erewania ma stale wysoki popyt i zajmuje jedną z czołowych pozycji w lokalnym rynku konsumenckim. Od 1999 roku Browar Erewań eksportuje swoje produkty do Rosji, USA, Francji, Polski. Singapur, Malezji, Gruzji oraz wielu innych krajów. Kilikia Elitar - piwo jasne o złocistej barwie, zdecydowanym, chmielowym aromacie i wyraźnym słodowym smaku. Wyróżnia się silną chmielową goryczką oraz niebanalnym, chmielowym aromatem. Warzone według starych receptur z wybranych gatunków słodu i chmielu. Warzone od 1999 roku. Na międzynarodowych i krajowych (Armenia) konkursach zdobywca 5 złotych medali. Dostępne w charakterystycznej, zielonej, półlitrowej butelce, zamkniętej biało-zielonym kapslem browaru Kilikia. Importer na Polskę: Mane Union Trading, Nadarzyn, ul. Warszawska 11. Data przydatności: maksymalnie rok po zabutelkowaniu.
Dodał: krzysiek.w17 - 2014-12-09 10:43:02

oceny Oceny

Użytkownicy 6,29 / ilość: 28
Goście 7,63 / ilość: 19
średnia 6,83/10 / ilość: 47

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
starstarstarstarstar

2017-10-29 21:24:39
Piwna ciekawostka , kupiona za 5 zł w Kauflandzie. Wygląd typowy lager , piana troszkę wytrzymała potem mała powłoka. Barwa złota. Zapach jest specyficzny , pewnie słód i chmiel ale ciężko mi go określić. Taki nietypowy , nie miałem takiego przypadku. W smaku jest takie jak kraj z którego pochodzi. Specyficzne , delikatna goryczka i przede wszystkim ciekawy posmak na języku. Odpowiednio nasycone i łatwo się je pije. W moim egzemplarzu nie ma za bardzo skunksa , specjalnie brałem z ciemnego miejsca. Ciekawe jaki chmiel był użyty w tym piwie. Ogólnie myślę że warto 1 wypić i zapomnieć. Gdyby było tańsze i kosztowało koło 3 złotych było by bardziej popularne. Kapsel i butelka bardzo ładne. Polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
jarekania3
starstarstarstar

2017-07-30 20:37:15
Wybaczcie, co napiszę, ale syf jak u nas z plastiku w supermarketach. Serio żelazowy posmak, słód w tle gdzieś... Brrrr... Nigdy więcej.
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-06-11 23:25:40
Cóż...kupiłem pełną gamę i muszę przyznać że ElitaR jest tym "Zebest". Nie czujemy tu przewagi wody i żelaza :) ale naprawdę pełny, słodowy smak z zaznaczoną goryczką,całkiem przyjemny zapach. Powiem tak - warto sprobować każdego -zostaniecie przy Elitarze :)
A butelka rzeczywiście kultowa :):)
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-05-19 21:59:47
Miły zapach i niezły smak, chociaż zbyt mocno daje się wyczuć nutę kwasu chlebowego. Ogólnie przyjemne i orzeźwiające.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010