Khamovniki Bavarskoe (Pshenichnoe)
Khamovniki Bavarskoe (Pshenichnoe)
Khamovniki Bavarskoe (Pshenichnoe)
German Hefeweizen
% alk. 4.8
Blg 12.0
4670001499828
orientacyjna cena: 6,00 zł


Piwo pszeniczne produkowane w Moskwie. Jest półciemne, niefiltrowane, pasteryzowane. Posiada lekkie zmętnienie. Zapach jest przyjemny: słodkawy, piwny, słodowy, lekko drożdżowy. Smak zaskakuję lekkością a zarazem pełnią subtelnych nut smakowych: bananów, goździków, słodów, biszkoptów i karmelu. Posiada przyjemną słodycz, która współgra z aromatycznym chmielowym akcentem. jest lekko gęste i sycące, różniące się smakiem na tle innych pszenic pod wieloma aspektami. Chamowniki bawarskie (pszeniczne) są zabutelkowane w charakterystyczne, przypominające wazon butelki, zamknięte kapslem z wykorzystaną do produkcji technologią ring-pull (podobnie jak w tymbarku tylko na końcu nie ma kółka tylko uformowany plastik). W 2014 roku piwo zdobyło złoty medal "Monde Selection".
Dodał: piwowarwwa - 2013-11-08 13:38:00

Oceny

Użytkownicy 6,84 / ilość: 19
Goście 8,77 / ilość: 26
średnia 7,96/10 / ilość: 45

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Shinodin

2018-06-30 15:11:39
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty charakterystyczne dla piw pszenicznych, choć wyczuwalne tylko nieznacznie banany, goździki oraz drożdże. W smaku podobnie, lekko tylko zaznaczona drożdżowość, w tle banany oraz goździki, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, generalnie jeśli chodzi o doznania smakowe to jest tutaj ubogo... wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Chamowniki, interesujący kształt butelki, etykieta minimalistyczna, bez rewelacji graficznych. Warka 21.01.2019. Średniej jakości pszeniczne piwo od rosyjskiego browaru, nie wyróżniające się niczym przynajmniej jeśli chodzi o smak, a samą butelką furory nie można zrobić. Jakość nieadekwatna do ceny, zbyt duża wodnistość brakuje treściwości i ciała. Za taki stosunek mogę zaproponować góra 5.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

MateoKrk_

2016-11-11 00:05:23
Przyzwoity Pszeniczniak Jasna Barwa Zmętniona w Zapachu Goździki Banany w Smaku Kwaskowe nieraz za bardzo Goryczka Niska Piwo nie jest złe ale Piłem już lepsze Pszeniczniaki.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Stacher93

2014-06-10 17:41:20
Barwa jasnej miedzi, klarowna. Piana obfita, w kolorze łamanej bieli.Tworzą ją drobne pęcherze, po nalaniu wysoka na około 2-3 centymetry.Opada powoli do zwartej, cienkiej warstwy i pierścienia, ładnie oblepia szkło.Posiada delikatny, słodki aromat pszenicy, kojarzący się z łagodną nutą bananowo-goździkową.W smaku również delikatne, lekka kwaskowość miesza się z subtelnym gładkim posmakiem pszenicy, który przechodzi w lekką słodycz i podkreślony jest sporym wysyceniem.Ogólnie lekki zawód, miałem ochotę na porządnego pszeniczniaka, a dostałem coś bardzo przeciętnego.Skwitowałbym to stwierdzeniem, iż, za mało pszenicy w pszeniczniaku.Świetna oprawa rozbudza zmysły, jednak zawartość szału nie robi.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

krzysiek.w17

2013-12-11 22:53:18
Bardzo przeciętny pszeniczniak. Po piwie w takiej cenie i w tak ładnej i oryginalnej butelce spodziewałem się zdecydowanie więcej. Kolo jest ładny, mętnawy, zapach natomiast ulotnił się po kilku chwilach i piwo w ogóle nie pachniało jak pszeniczniak, po prostu prawie wcale nie było żadnego aromatu. Pianka przez jakiś czas się utrzymywała, ale do tej z np. Paulanera dużo jej brakuje, podobnie w smaku, w miarę przyjemne ale nieco wodniste.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 5 )

Gość
2013-12-11 22:53:18
Co do sugerowanej wysokiej ceny, pozwolę sobie zauważyć, że w Moskwie piwo to kosztuje nie mniej niż 45-49 RUB, a więc upraszczając 4,5 PLN (są tańsze, są droższe), więc chyba nie spodziewasz się, że uwzględniając transport, opłaty związane z eksportem i dodatkowe marże w Polsce kupisz Chamowniki po cenie zbliżonej do browarów lokalnych.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010