Kasteelbier Donker
Kasteelbier Donker
Kasteelbier Donker
% alk. 11.0
Blg
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Kolor mahoń. Piana drobnoziarnista, kolor kawowy, szybko opada. Pachnie karmelowo i delikatnie. Smakuje słodem palonym, trochę karmelem, ale aż takiej mocy nie czuć. Za to dają się odczuć owoce i lekko karmel, trochę przypraw różnego rodzaju. Zostaje słodkawy posmak, taki nieco wiśniowy. Moc 11% (?) To chyba może zabić. Bałem się, szczerze mówiąc. Ale razem brzmi to symfonicznie - smak jest złożony, w miarę delikatny, ale swoje oznajmia. Przyznam, że jak na 11% wchodzi bardzo gładko i alkohol wyczuwalny jest dość słabo. Dominuje słód i owoce. Niezłe.
Dodał: nomaderro - 2014-03-20 10:16:39

oceny Oceny

Użytkownicy 7,62 / ilość: 13
Goście 8,3 / ilość: 10
średnia7,91 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2020-12-21 15:15:07
Piwo jest zdecydowanie zbyt słodkie, smakuje jak mocno dosłodzony kwas chlebowy. Raczej jednowymiarowe, choć nuty chlebowe bardzo przyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2017-07-24 18:26:18
Mocne,wiśniowe,w smaku też czerwone owoce i lukrecja.Alkohol dobrze ukryty,tak w aromacie jak smaku.Niskie nasycenie i spora słodycz sprawia,że jest średnio pijalne.Ja zawsze jestem rozczarowany belgijskimi piwami.Tym razem bardzo mile!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Moje_Zdrówko
starstarstarstarstar

2016-08-29 21:22:08
Piłam to piwo kilka lat temu, a wciąż pozostaje jednym z najlepszych, jakie próbowałam. Zgadzam się z przedmówcami opisującymi smak i zapach. Dodam tylko, że wg jednego z brytyjskich portali promujących rodzime browarnictwo - Kasteel Donker jest na liście \"5 piw, które zmienią twoje życie\".
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-04-27 20:51:02
Bardzo dobry przykład belgijskiego mocnego piwa. Dubel. Aromat winny do tego suszone owoce i korzenne klimaty. Smak podobnie. nie jest słodkie, jak np. Leffe. Wytrawność, kwaskowatość, ale słodyczy tez nie brakuje i korzennych emocji, wyczuwalna goryczka. Tylko słaba piana trochę psuje ocenę ogólną. Nie czuć alkoholu, a jest go aż 11 5. Piwo nie jest jednak łatwe w odbiorze, to typowo degustacyjny trunek i wymaga trochę skupienia uwagi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.