Zostań patronem na
Kasteelbier Cuvée du Chateau
Kasteelbier Cuvée du Chateau
Kasteelbier Cuvée du Chateau


Kasteelbier Cuvée du Chateau to Belgian Strong Ale, które wyszło spod ręki już siódmego pokolenia rodziny Van Honsebrouck, która warzy piwo w Ingelmunster od 1900 roku. Od 1986 rodzina ta ma w posiadaniu tamtejszy zamek, do którego przeniesiono produkcję piw. Cuvée du Chateau bazuje na ciemnym piwie Kasteel Donker, które leżakuje 10 lat w piwnicach zamku.
Dodał: Marianek - 2016-08-15 12:51:31

oceny Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,33/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-05-30 09:36:50
Oko: bardzo ciemny, mętny brąz wpadający w czerń. Piana dość wysoka, biała, gęsta, szybko opada, ale zostawia gruby kożuch do końca degustacji.
Nos: bardzo mocne aromaty suszonych owoców typu: rodzynki, daktyle, śliwka, wszystko jakby oblane karmelizowanym cukrem, po chwili czuć nuty winne (czerwone wino) i lekko jakby koniaku/rumu.
Smak: również złożony podobnie jak w aromacie, nie jest na szczęście za słodko, choć słodyczy nie brakuje w tym mocno palonego karmelu, jest posmak deserowej czekolady. Tradycyjnie alkohol początkowo niewyczuwalny. Dopiero po kilku łykach jest grzanie w przełyk. Po pewnym czasie odkłada się też w subtelny sposób angielski chmiel na języku.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010