zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Kasteelbier Cuvée du Chateau
Kasteelbier Cuvée du Chateau
Kasteelbier Cuvée du Chateau
% alk. 11.0
brak koduaddbarcode

Kasteelbier Cuvée du Chateau to Belgian Strong Ale, które wyszło spod ręki już siódmego pokolenia rodziny Van Honsebrouck, która warzy piwo w Ingelmunster od 1900 roku. Od 1986 rodzina ta ma w posiadaniu tamtejszy zamek, do którego przeniesiono produkcję piw. Cuvée du Chateau bazuje na ciemnym piwie Kasteel Donker, które leżakuje 10 lat w piwnicach zamku.
Dodał: Marianek - 2016-08-15 12:51:31

oceny Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,33/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-05-30 09:36:50
Oko: bardzo ciemny, mętny brąz wpadający w czerń. Piana dość wysoka, biała, gęsta, szybko opada, ale zostawia gruby kożuch do końca degustacji.
Nos: bardzo mocne aromaty suszonych owoców typu: rodzynki, daktyle, śliwka, wszystko jakby oblane karmelizowanym cukrem, po chwili czuć nuty winne (czerwone wino) i lekko jakby koniaku / rumu.
Smak: również złożony podobnie jak w aromacie, nie jest na szczęście za słodko, choć słodyczy nie brakuje w tym mocno palonego karmelu, jest posmak deserowej czekolady. Tradycyjnie alkohol początkowo niewyczuwalny. Dopiero po kilku łykach jest grzanie w przełyk. Po pewnym czasie odkłada się też w subtelny sposób angielski chmiel na języku.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010