zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Kaiserdom Kellerbier
Kaiserdom Kellerbier
Kaiserdom Kellerbier
% alk. 4.8
Blg 10.6
IBU 13
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone przez niemiecki browar Kaiserdom z miasta Bamberg (kraj związkowy Bawaria). Wyprodukowane zgodnie z niemieckim prawem czystości z 1516 roku.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, ekstrakt chmielu, drożdże
Barwa EBC: 12
Dodał: piwosz92 - 2015-07-03 09:06:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 7
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia 7/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2016-01-18 18:46:45
najlepsze piwo na jakie trafiłem od kilku lat
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2015-08-30 03:07:27
Bodaj po raz pierwszy spróbowałem piwa s tylu kallerbier, mimo że kupując, je nie zwróciłem na to uwagi - myślałem, że nabyłem niezbyt drogiego niemieckiego pilsa.

Pora na ocenę.

Szata graficzna nie rzuca na kolana, jest niemal do bólu klasyczna. Spory plus za firmowy kapsel browaru - dodam, że piłem piwo w brązowej butelce 0,5 l.

Wygląd - piwo kolorem i klarownością przypomina bursztyn słabo przepuszczający światło, duże wysycenie widoczne mimo owego zmętnienia; piana - trwała, mocna o małych pęcherzykach, zostawia dużo śladu na szkle.

Zapach - na początku wyczuwalny jest przyjemny słód, następnie zaś można znaleźć i świeży chleb, i owoce, i nieco goryczki - wyrazisty.

Smak - na początku, mimo że zapach tego nie sugerował, najbardziej wyczuwalna jest goryczka; następnie można wyczuć słód oraz nieco świeżego chleba, do tego przyjemne estry w niewielkiej ilości - treściwe, zwłaszcza jak na zawartość ekstraktu poniżej 11%.

Reasumując - pozytywne zaskoczenie, zwłaszcza że z pewnością nie jest to sztandarowy przedstawiciel stylu (skoro było dostępne w polskim Tesco); parametry porównywalne do klasycznych niemieckich pilsów, ale znacznie bogatszy smak; pełnie i do tego lekkie.

PS Jako że dodałem przypadkiem ocenę jako gość, to ją powtórzę - wygląd 8 lub 9, zapach 7, smak 8, całość na solidną ósemkę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-07-05 01:42:36
Przyzwoite, lepsze niż pszeniczne z tego samego browaru. Barwa herbaciana, zmętnione. Piana niezbyt obfita, lecz "ładna", drobnopęcherzykowa, z niezłym lacingiem, z czasem zanika. W aromacie głównie słód, smakowo solidnie - treściwe, bez żadnych wad, z początku przyjemnie gorzkawe. Warte tych 4 zł.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010