Junak Ciemne
Junak Ciemne
Junak Ciemne
Dunkler Bock
% alk. 6.5
Blg 13.6
brak kodu
orientacyjna cena: 2,60 zł


Piwo zrobione na zlecenie sieci Carrefour przez Browary Łódzkie. Posiada delikatny zapach palonego słodu, lekko kremowy. W smaku w pierwszej kolejności daje się odczuć przyjemny, lekko słodkawy palony słód. Alkohol pomimo wysokiej zawartości jest zupełnie nieodczuwalny. Goryczka jest znikoma, przypomina tę, spotykaną w jasnych, lekkich lagerach. Kolor umiarkowanie ciemny. Pianka gęsta i nawet dość trwała, co się rzadko zdarza w piwach tej klasy.
Dodał: admin - 2011-09-06 11:35:04

Oceny

Użytkownicy 5,42 / ilość: 31
Goście 6,24 / ilość: 34
średnia 5,85/10 / ilość: 65

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-02-12 20:06:26
Szczochy jakich malo bynajmniej puszkowe. Osobiscie odradzam

nietzsche

2017-10-24 02:07:42
Wygląd: kolor miedziany, koźlakowy, ale piana dosyć jasna, więc obawiam się użycia karmelu jako barwnika, piana, ładna, ale niezbyt trwała, jakiś szczątkowy lacing jest
Zapach: W zapachu daje palonym karmelem, tak jak barwione nim specyfiki z Czarnkowa, Witnicy czy Krajana, to zapach nie bardzo od słodu, mocna nuta miodowa, odrobinę melanoidynowe
Smak: W smaku jest podobne do pseudociemnych piw z tych trzech wymienionych browarów, czyli smakuje jak jasny lager (dodatku podły) zabarwiony na ciemno, bardzo wodniste, chyba bardziej niż wskazywałby stosunek ekstraktu do alko. Ostatni raz jak piłem podobne to nazywało Witnica Ciemne Miodowe (było słodsze i miało sztuczny aromat miodu), różnica jest taka, że to jest wyżyłowane marketowe piwo za 2 zł, a Witnica swoje gówno wyceniała na coś koło 5 zł. Jest tu delikatny posmak spieczonej skórki chleba, więc może i monachijskiego użyli, ale pewnie niewiele, karmel w większości pochodzi od palonego cukru, dosyć kwaskowe. Sporym mankamentem jest dramatycznie niskie wysycenie tego piwa.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 6 )

wojtaswb2

2017-06-23 20:47:40
Dziwne piwo, ale na korzyść. Ładne (piana, głęboka barwa), aromat specyficzny - cukierki "kukułka", słód, owoce. W smaku karmel, dosyć lekkie, słodkie, czuję nuty kokosowe?! Zaskakujące, jak na piwo w cenie poniżej 3 zł. Będę do niego wracał.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Lukasz

2017-05-30 00:08:32
Piana dosyć okazała. Kremowa, drobnoziarnista. Utrzymuje się jakiś czas z lekkim oblepieniem szkła. Barwa ciemno bronatna, do porterów daleko. W aromacie niestety ferment, alkohol i słodowość owocowa. Wysycenie niskie.
Smakowo jest do wypicia, lecz dobrze też nie jest. Piwo, czego aromat nie zwiastował jest pustawe smaku. Jedyne co tu jest moim zdaniem to słody karmelowe i kawa, a raczej cappucino ;)
Marność, nie kojarze za bardzo twórczości Browarów Łódzkich, ale zarówno Kustosz zrobiony przez nich dla Biedronki, jak i ten produkt nie przekonują mnie do zakupu piw z tego browaru.
Oceny tego użytkownika: 3 ( smak: 3, zapach: 2, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010