Piwo w stylu jasne pełne uwarzone przez Kompanię Piwowarską. Zostało wypuszczone z okazji 20-tych urodzin sieci handlowej Biedronka. Do sprzedaży trafiło w sierpniu 2015 roku jako edycja limitowana.
Piwo Jubileuszowe jest warzone w Tyskich Browarach Książęcych według receptury tyskich piwowarów, na słodach jęczmiennych i dwóch rodzajach chmielu: goryczkowym, dla wyrazistego charakteru, oraz aromatycznym, dla dopełnienia bukietu. Jubileuszowe to klasyczny śląski lager, przyjemnie rześki, jednocześnie pełny w smaku, z solidną pianą - taki, jak pijano na Śląsku od lat.
Piwo jasne, dolnej fermentacji, pasteryzowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel goryczkowy, chmiel aromatyczny, wyciąg z szyszek chmielowych
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Brajan36
VapoRR
Moim zdaniem piwo jest dobrym przykładem popularnego lagera. Dla mnie jest nudne, dla zdecydowanej większości koneserów / smakoszy też. Pomijając ten fakt, to ogólnie nie jest źle, przeciętny odbiorca wypije ze smakiem, ja nie musiałem wylewać.
PS Być może idealna temperatura sprawiła, że piwo było bardzo pijalne i ładne.
Stacher93
Piana: Biała, złożona z średnich oraz grubych pęcherzyków. Początkowo wysoka na dwa i pół centymetra, szybko pęka i obniża się do centymetrowego kożucha. Następnie kożuch zmienia się w nierówną obręcz i potarganą warstewkę w części środkowej. Na szkle zostają nikłe, potargane kropki i koronki, które są cienkie i szybko zanikają.
Aromat: Delikatny, wyczuwalna jedynie słodowość o kwaskowym charakterze. Typowy, euro-lagerowy, subtelny aromat.
Smak: Bez zaskoczenia, słodowe z lekką słodyczą i przełamującą ją kwasowością. Przy końcu minimalna, epizodyczna goryczka i to na tyle. Na plus brak wyczuwalnych wad. Koncernowy Euro-lager w całej swojej okazałości. Chwilami wydaje się wodnisty, aczkolwiek nie jest to nic nowego w tego typu piwach.
Nasycenie: Średnio-wyższe, prawidłowe.
Komentarz: Piwo takie jakie miało być. Plus, iż KP podało ekstrakt 11%, dobrze, że to lekkie piwo a nie podchodzące pod Strong Lagera. Pije się nawet przyjemnie, nie wyczuwam wad. Nie piłem dawno Tyskiego, lecz wydaje mi się, że to piwo prezentuje ciut wyższy poziom. Za 2 zł to nie ma tragedii. Z pewnością to lepszy wybór od Głubczyckich konserw pod marką VIP.
Gość