Jan Olbracht Rzemieślniczy Pomarańczarnia
Jan Olbracht Rzemieślniczy Pomarańczarnia
Jan Olbracht Rzemieślniczy Pomarańczarnia
% alk. 5.6
Blg 12.5
IBU 19
5904730284660addbarcode


Jest to Witbier uwarzony przez Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego. Jasne piwo górnej fermentacji, naturalnie mętne, pasteryzowane i niefiltrowane. Tradycyjne belgijskie piwo pszeniczne zwane również bier blanche (białe piwo). Charakterystyczną cechą witbiera jest jego wyraźny charakter zbożowy z nutą kolendry oraz cytrusową wonią pochodzącą od skórek pomarańczy i cytryny. W składzie bez konkretów: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel i drożdże piwowarskie. Barwa ciemnej pomarańczy, wpadająca w bursztyn, lekko zmętniona. Piana w kolorze białym, drobno-pęcherzykowa, po nalaniu tworzy się niewysoka warstewka. Dosyć bogato zdobi ścianki, zostawiając na nich równomierne ślady. Dziurawi się szybko od środka, do końca pozostaje w postaci porwanego kożucha z nieznacznym pierścieniem. Aromat intensywny, na pierwszy plan wybija się skórka pomarańczy z kolendrą, w tle mocno wyczuwalna solidna ilość słodu. W smaku na pierwszym planie mocno słodki i ciążący słód, następnie cytrusy i wyczuwalna kolendra z drożdżami w tle. Wysycenie zbyt niskie jak na piwo o tym gatunku.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-22 14:56:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6,22 / ilość: 114
Goście 6,43 / ilość: 35
średnia 6,27/10 / ilość: 149

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
starstarstarstarstar

2017-08-21 22:26:56
Barwa nieprzejrzysta , zmętniona. Kolor to słomka z pomarańczą. Piana drobna ale szybko znika. Armat przyjemny , kolendra i pomarańcza tak jak ma być. Smak taki jak aromat , typowy wit. Piękna butelka i etykieta wg mnie jedne z najlepszych ma browar Jan Olbracht. Uważam że to piwo ma za niską ocenę , gdyby było troszkę tańsze tak jak Miłosław lub Namysłów Białe było by 7,5 około ocena a tak jest tylko 6. Polecam każdemu kto lubi Wity choć zależy po ile i co mamy w danym sklepie. Wiadomo Kormoran Witbier jest najlepszy i w podobnej cenie. Jeśli go nie ma to Pomarańczarnia albo Lady Blanche jest dobrym wyborem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2017-08-15 19:40:02
Piwo nieprzejrzyste, średnio zmętnione; kolor - słomkowo-pomarańczowy; piana: biała w szkle uniosła się do poziomu dwóch palców i opadła po kilku chwilach; lacing - prawie zerowy; aromat: typowy drożdżowo-słodowy pszeniczniak, w tle czuć delikatny powiew kolendry i cytrusów; smak: bardzo podobny do aromatu - drożdżowo-słodowy z dominacją kolendry, na końcu wyczuwalny lekki karmelek, ziółka oraz mandarynka i pomarańcza; piwo dość słodkie; goryczka - minimalna; alkohol - niewyczuwalny; wysycenie - optymalne; opakowanie: z jednej strony trzeba pochwalić producenta za kapitalne wzory etykiet a z drugiej strony trzeba zganić za zmianę papierowych etykiet na plastikowe naklejki. Reasumując dobre piwko, ale dla mnie osobiście powinno być mniej kolendry a więcej pomarańczy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-08-11 10:31:25
Oko: piana niska biała i mało trwała. Kolor jasno-cytrynowy, zamglony.
Nos: mocno kolendra na pierwszym planie z butelki, a pomarańczy dużo mniej, spod kapsla doszła wyraźna nuta chmieli ? cytrusowa. Także ze szkła dominuje kolendra, do tego powiew drożdży.
Smak: podobnie jak w aromacie, z czasem pomarańcza coraz wyraźniejsza, jest kwaskowe, ale na niskim poziomie. W finiszu bardziej kwaskowe i minimalnie goryczka chmielowa (ziołowo-cytrusowa). Bardzo pijalne.
Podczas majowej (2017 r.) edycji BeerGoszcz smakowało zupełnie inaczej, tam jednak pomarańcza była na pierwszym planie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-08-02 22:06:10
Kolor słomkowy, zmętniony. Piana jasna niemal opadła do zera.
Aromat cytrusowy połączony z kolendrą. Do tego baza słodowa ? pszeniczna. Trochę za dużo tej kolendry. Ale jest fajnie ? orzeźwiająco. Lekko orzeźwiająco.
Smak kwaskowy, zbożowy ? pszeniczny. Do tego wchodzą cytrusy (pomarańcza, cytryna) i przyprawa kolendry. Do tego nieznaczna goryczka w nucie trawiastej i ziołowej. Wodniste i zostaje posmak ?wypełniacza do zęba. Tak mi się to kojarzy.
Wysycenie średnie. Zero alkoholu.
Ogólnie rozczarowanie. Niski poziom aromatów i doznań językowych. Ale wypić można.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010