Jan Olbracht Rzemieślniczy Opactwo Króla
Jan Olbracht Rzemieślniczy Opactwo Króla
Jan Olbracht Rzemieślniczy Opactwo Króla
% alk. 7.0
Blg 16.5
IBU 30
brak koduaddbarcode


Ciemne belgijskie piwo górnej fermentacji z delikatną, acz wyraźną goryczką. Zastosowanie amerykańskich chmieli nadaje korzenno-goździkowy oraz cytrusowy charakter. Dominuje wrażenie słodyczy, osiągniętej dzięki „okrągłemu” odczuciu w ustach, białym owocom oraz pomarańczy.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Pale Ale, Biscuit, Wiedeński; płatki owsiane; chmiele: Marynka, Simcoe, Centennial, Citra, Calypso, Mosaic, Galaxy, Equinox; dodatki: gałka muszkatołowa; drożdże: Wyeast Belgian Ardennes 3522.

Barwa miedziana, średnio zmętniona. Pod światłem rubinowa. Piana w ciemniejszym odcieniu bieli, po nalaniu tworzy się skromna warstewka, złożona z drobnych pęcherzyków, szybko się dziurawi. Dłużej trzyma się jako nieduża obręcz ze śladowymi wysepkami na środku. Pozostawia ładne, równomierne i grube firanki na szkle. Zapach zdominowała nuta słodowa o mocno słodkim wyrazie, w oddali czuć lekko cytrusowo-żywiczne akcenty chmielowe. W smaku potężna słodka, baza słodowa. Następnie umiarkowana goryczka wraz z delikatnym posmakiem alkoholowym. Wysycenie średnie.

Piwo dawniej znane pod nazwą Opactwo Olbrachta.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-25 09:20:52

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 46
Goście 6,71 / ilość: 17
średnia 7,16/10 / ilość: 63

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-05-01 21:55:55
Barwa Bursztynowa Lekko Zamglone w Aromacie Wyraźnie Cytrusowe z Nutą Żywicy Tropikalnych i Białych Owoców a Także Goździków i Korzennych Akcentów Przyprawowych w Smaku Słodkawe Nieco Karmelowe Sporo Cytrusów i Żywic Do Tego Goździk Brzoskwinia Przyprawy Korzenne Średnia Cytrusowa Goryczka Wysycenie Optymalne Całkiem Niezłe Treściwe Piwo Choć Przydało By Się Nieco Więcej Goryczki Poza tym Jest Nieźle.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
KNKS
starstarstarstarstar

2017-09-24 14:57:46
Fenomenalny zapach. Ciemna barwa. Miedziana, gęsta piana. W smaku mocna goryczka + słodkie owoce. Finisz wyrażnie słodki. Jak dla mnie, super.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2017-04-10 23:28:46
Kupując to piwo, nie wiedziałem, czy będzie to coś bardziej nią polska interpretacja w stylu nowej fali z USA z lekką modyfikacją, czy też inaczej chmielone piw w mocniejszych piw belgijskich. A jak wrażenia?

Wygląd - kolor bursztynowy, średnia klarowność, wysycenie średnie do dużego, piana wysoka, z drobnych pęcherzyków i zostawiająca ładne ślady na szkle. Aromat - na początku czuć nowofalowe chmielenie (cytrusy i mango), po chwili ponadto słód i owoce tropikalne (w tym bananowe kojarzące się z pszenicznymi piwami). Smak - słód, cytrusy, banany, mango, lekka kwasowa kontra i przyjemnie rozgrzewająca nuta alkoholowa, do tego czuć i goryczkę ziołowo-pieprznego chmielu - złożony, jakby kilkuetapowy.

Reasumując - piwo intrygujące, choć też nie na częstą degustację. Trochę ciężkie - tutaj bliżej do Belgii niż USA z IPA i APA. Do degustacji i powtarzania (warka do 25.04.2017). Dużo się tu dzieje. 8/10.

oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2016-12-28 00:00:36
Aromat pysznie brzoskwiniowo - morelowy, aż chciałoby się upić tym zapachem, wspomnienie jakiegoś dobrego double ipa. Smak Przede wszystkim goryczkowy lecz nie przesadnie. Absolutnie nie zalegająca goryczka z lekką kwaskowatością. Doskonale ukryta wysoka zawartość alko, Jestem pod wrażeniem. Grafika na etykiecie jak zawsze u Olbracha bardzo oryginalna
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 6, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010