zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 American Wheat
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 American Wheat
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 American Wheat
% alk. 5.7
Blg 12.5
IBU 35
brak koduaddbarcode

W 2016 roku uczestnicy Kuźni Piwowarów rywalizowali w 6 konkursowych kategoriach: Red IPA, Fruit Ale, American Wheat, Saison, Milk Stout i Rauchbier. Najlepsi z najlepszych uwarzyli swoje piwo w naszym browarze i trafili na front etykiety!
American Wheat autorstwa Wojciecha Karcza to lekkie piwo pszeniczne, o wyraźnym, cytrusowym profilu. Charakterystyczne dla tego stylu połączenie profilu zbożowego z aromatycznym chmielem gwarantuje orzeźwienie, którego wszyscy szukamy w gorące, letnie dni.
Gratulujemy zwycięzcy kategorii American Wheat!

Składniki: woda; słody: jęczmienny Pale Ale, słód Pszeniczny; pszenica; granulaty chmielowe: Zeus, Citra® Simcoe; drożdże piwowarskie US-05.
Dodał: Fester - 2016-08-29 21:45:09

oceny Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 5
Goście 7 / ilość: 1
średnia 6,67/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2017-02-02 20:37:03
Przyjemne i dobrze zbalansowane piwo. Baza ze słodu pszenicznego była odczuwalna, ale nie przykrywała przyjemnej chmielowej fali. Rzadko sięgam po ten gatunek, ponieważ mam go dość po sezonie letnim 2014, gdzie ten gatunek rządził i dzielił. To piwo mi posmakowało.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-10-07 10:18:27
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, zostawia ciekawy lacing na szkle. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu delikatne nuty cytrusowe, akcenty zbożowe, goździkowe i drożdżowe. W smaku cytrusowe z subtelnymi nutami pszenicznymi, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra słodowa i kwaskowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Jan Olbracht, etykieta z wizerunkiem zwycięzcy, w miarę dobrze opisana. Warka 16.02.2017. Niby wszystko jest na swoim miejscu, ale jednak czegoś mi tu brakuje...może więcej aromatów, więcej treściwości i ciała...Piwo samo w sobie nie jest złe, pozostawia natomiast pewien niedosyt, dlatego też więcej niż 7 z dużym minusem nie dam, bardziej smakowały mi American Wheaty od Szpunta i AleBrowaru.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010