Jan Olbracht Rzemieślniczy Kord Whiskey Barrel Aged
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kord Whiskey Barrel Aged
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kord Whiskey Barrel Aged
Quintuple Whiskey BA
% alk. 12.0
Blg 26.0
5904730284868
orientacyjna cena: 23 zł za 330 ml


Piwo uwarzone przez Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego, leżakowane w beczce po Jack Daniel`s Whiskey.

Piwo długo dojrzewające, leżakowane w drewnianych beczkach po szlachetnych, mocnych alkoholach, co potęguje złożony charakter trunku. Połączenie dwóch stylów piwnych z najwyższej półki - angielskiego Barley Wine i belgijskiego Quadrupla. Pierwszy z nich to gładkość, karmelowa słodycz i pełnia, najważniejsze cechy drugiego to owocowo-korzenne aromaty z wyraźną, lecz nie dominującą nutą alkoholową. Ciesz się pełnią aromatów i smaków powstałych na etapie fermentacji i leżakowania.

Skład: woda; słody jęczmienne i pszeniczne; owies i pszenica niesłodowane; granulat chmielowy, drożdże piwowarskie; przyprawy.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml i 750 ml.

Receptura Krzysztof Juszczak.
Dodał: risik - 2016-06-27 21:36:08

Oceny

Użytkownicy 8,56 / ilość: 25
Goście 9,82 / ilość: 132
średnia 9,62/10 / ilość: 157

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Brodzisław

2018-04-30 19:02:59
Kolor miedziany, zamglony, wyraźna zawiesina. Piana écru niezbyt obfita, ze średnich i drobnych pęcherzy, opadając dziurawiła, tworząc nawet duże bąble.
Aromat początkowo zdominowany przez beczkę (m.in. wanilia) i whisky, plus nieco drażniący alkohol. Są też owocowe (winogrono, figa, daktyle) i pikantne przyprawy.
W smaku piwo jest gęste i lekko słodkawe. Karmelkowo-owocowe nuty kontrowane są torfowo-drewnianymi i niewysoką goryczką. Wyraźna alkoholowość, na szczęście od szlachetniejszych trunków. Na finiszu kwasek. Wysycenie nieco powyżej niskiego.
Całkiem udany mikst dwóch stylów.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 8 )

Shinodin

2018-03-29 22:41:31
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza bursztynowa, stosunkowo mocno zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu eleganckie nuty suszonych owoców, śliwki i rodzynki, dużo karmelowych klimatów, winne i wytrawne akcenty, trochę wanilii i beczkowych woni. W smaku suszone owoce grają główną rolę, mamy tutaj dużo słodyczy, wręcz miodowej, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, wytrawność wyczuwalna w każdym łyku, dobrze zamaskowany alkohol, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel w opakowaniu, bez loga browaru, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, widać klasę już po opakowaniu, w miarę dobrze opisana. Warka 24.03.2018. Leżakowane ponad półtora roku, degustowane parę dni po terminie przydatności. Interesujące połączenie styli, jednak ja czuję tu zdecydowanie barleya i jego słodowość, belgijskiej przyprawowości jak na lekarstwo. Nie jestem pewien czy leżak ułożył smak, ale z pewnością jest on gładki, 12% zupełnie nie odczuwalne. Wytrawny wyrób od Jana Olbrachta, jednak jak dla mnie nieco za słodki, suszone owoce przykrywają pozostałe aromaty, przez co pod koniec degustacji i po ogrzaniu piwa jest trochę mdło, choć w granicy przyzwoitości. Długo czekałem na próbę Korda i... nie zawiodłem się, ale też nie zachwyciłem. Konkretny Barley wspomagany słodyczą quadrupla, na mniej niż 8 z minusikiem nie zasługuje. Aczkolwiek tak jak wcześniej wspomniałem... zabrakło tego efektu "wow" do czegoś więcej.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

Marianek

2017-09-10 17:39:48
Suszone owoce, rodzynki i śliwki oraz nuty korzenne, karmel, nieco likier rumowy, wyczuwalne delikatnie migdały, kokos i wanilia, wszystko zbalansowane, ułożone. Tak piją chyba w niebie. Do tego nie czuć, że piwo to ma aż 12 alk. Aromat i smak mocne, gęsta ciecz, smak niezrównany.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )

Barbarossa

2017-04-24 00:25:04
Barwa miedziana, klarowna. Piany niemal zupełny brak.

W zapachu karmel, suszone owoce, beczka, wanilia.

W smaku bardzo gładkie, ułożone, słodko, alkohol drobnie wyczulany, ale przyjemnie rozgrzewa. Intensywna wanilia, rodzynki, trochę nut beczkowych, karmel. Jak na tyle procent, bardzo pijalne, alkohol dobrze ukryty, gładkie, słodziutkie.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010