Jan Olbracht Rzemieślniczy Kord Whiskey Barrel Aged
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kord Whiskey Barrel Aged
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kord Whiskey Barrel Aged
% alk. 12.0
Blg 26.0
5904730284868addbarcode
orientacyjna cena: 23 zł za 330 ml


Piwo uwarzone przez Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego, leżakowane w beczce po Jack Daniel`s Whiskey.

Piwo długo dojrzewające, leżakowane w drewnianych beczkach po szlachetnych, mocnych alkoholach, co potęguje złożony charakter trunku. Połączenie dwóch stylów piwnych z najwyższej półki - angielskiego Barley Wine i belgijskiego Quadrupla. Pierwszy z nich to gładkość, karmelowa słodycz i pełnia, najważniejsze cechy drugiego to owocowo-korzenne aromaty z wyraźną, lecz nie dominującą nutą alkoholową. Ciesz się pełnią aromatów i smaków powstałych na etapie fermentacji i leżakowania.

Skład: woda; słody jęczmienne i pszeniczne; owies i pszenica niesłodowane; granulat chmielowy, drożdże piwowarskie; przyprawy.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml i 750 ml.

Receptura Krzysztof Juszczak.
Dodał: risik - 2016-06-27 21:36:08

oceny Oceny

Użytkownicy 8,63 / ilość: 27
Goście 9,77 / ilość: 151
średnia 9,6/10 / ilość: 178

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
bezi2612
starstarstarstarstar

2018-10-06 08:48:59
Ten trunek był poprostu pyszny. W smaku jak i zapachu dużo się działo... Dominacja za sprawą dojrzałych owoców z odmian sliwki, rodzynek oraz lekką nutą miodu i wina z lekka kwasowością. W konsystencji zważywszy na ekstrakt gęste i pełne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-04-30 19:02:59
Kolor miedziany, zamglony, wyraźna zawiesina. Piana écru niezbyt obfita, ze średnich i drobnych pęcherzy, opadając dziurawiła, tworząc nawet duże bąble.
Aromat początkowo zdominowany przez beczkę (m.in. wanilia) i whisky, plus nieco drażniący alkohol. Są też owocowe (winogrono, figa, daktyle) i pikantne przyprawy.
W smaku piwo jest gęste i lekko słodkawe. Karmelkowo-owocowe nuty kontrowane są torfowo-drewnianymi i niewysoką goryczką. Wyraźna alkoholowość, na szczęście od szlachetniejszych trunków. Na finiszu kwasek. Wysycenie nieco powyżej niskiego.
Całkiem udany mikst dwóch stylów.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-03-29 22:41:31
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza bursztynowa, stosunkowo mocno zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu eleganckie nuty suszonych owoców, śliwki i rodzynki, dużo karmelowych klimatów, winne i wytrawne akcenty, trochę wanilii i beczkowych woni. W smaku suszone owoce grają główną rolę, mamy tutaj dużo słodyczy, wręcz miodowej, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, wytrawność wyczuwalna w każdym łyku, dobrze zamaskowany alkohol, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel w opakowaniu, bez loga browaru, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, widać klasę już po opakowaniu, w miarę dobrze opisana. Warka 24.03.2018. Leżakowane ponad półtora roku, degustowane parę dni po terminie przydatności. Interesujące połączenie styli, jednak ja czuję tu zdecydowanie barleya i jego słodowość, belgijskiej przyprawowości jak na lekarstwo. Nie jestem pewien czy leżak ułożył smak, ale z pewnością jest on gładki, 12% zupełnie nie odczuwalne. Wytrawny wyrób od Jana Olbrachta, jednak jak dla mnie nieco za słodki, suszone owoce przykrywają pozostałe aromaty, przez co pod koniec degustacji i po ogrzaniu piwa jest trochę mdło, choć w granicy przyzwoitości. Długo czekałem na próbę Korda i... nie zawiodłem się, ale też nie zachwyciłem. Konkretny Barley wspomagany słodyczą quadrupla, na mniej niż 8 z minusikiem nie zasługuje. Aczkolwiek tak jak wcześniej wspomniałem... zabrakło tego efektu "wow" do czegoś więcej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-10 17:39:48
Suszone owoce, rodzynki i śliwki oraz nuty korzenne, karmel, nieco likier rumowy, wyczuwalne delikatnie migdały, kokos i wanilia, wszystko zbalansowane, ułożone. Tak piją chyba w niebie. Do tego nie czuć, że piwo to ma aż 12 alk. Aromat i smak mocne, gęsta ciecz, smak niezrównany.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010