Jan Olbracht Rzemieślniczy Śmietanka
Jan Olbracht Rzemieślniczy Śmietanka
Jan Olbracht Rzemieślniczy Śmietanka
Weizen/Weissbier
% alk. 5.6
Blg 12.5
5904730284035


Uwarzono w browarze rzemieślniczym Jan Olbracht, w Piotrkowie Trybunalskim. Niedawno otwarty browar w Piotrkowie Trybunalskim, jest własnością tej samej osoby co browar restauracyjny Jan Olbracht z Torunia. Jest to niefiltrowane i pasteryzowane, jasne piwo pszeniczne. Posiada charakterystyczny aromat bananów i goździków. Naturalnie mętne, mocno wysycone dwutlenkiem węgla. Idealnie nadaje się jako dodatek do dań z ryb lub serów.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel i drożdże piwowarskie. Barwa złota, zmętniona dosyć wyraźnie. Piana biała, z drobnymi, ale też grubymi pęcherzami. Po nalaniu skromna, wysoka na centymetr. Bardzo szybko się dziurawi, po chwili zostaje jedynie wianuszek, zostawiający znikome ślady na szkle. Aromat intensywny, zdominowany przez charakterystyczną dla wyrobów tego browaru nutę słodową. W oddali akcenty kwiatowe i tradycyjne - pszeniczne. W smaku kwaskowe i delikatne. Słód z delikatnie piekącym posmakiem drożdżowo-pszenicznym i lekkimi akcentami chlebowymi. Na finiszu ujawnia się przyjemna słodycz, którą przełamuje minimalna goryczka. Wysycenie średnie, w stronę wysokiego, prawidłowe.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-04 09:55:55

Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 94
Goście 8,45 / ilość: 69
średnia 7,78/10 / ilość: 163

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


jover

2017-11-22 15:39:09
zapach głównie goździki, banan, wysycenie średnie+, kluje w język i podniebienie, w smaku banany, ogólnie bardziej słodkie niż gorzkie, czuć śliskość na języku, na finiszu mała gorycz, ogólnie zwykły weizen, cena 5,80zł

tomucho77

2017-11-08 13:55:00
(2x) Piwo nieprzejrzyste, mocno zmętnione; kolor - pomarańczowo-żółty; piana: biała, bardzo ładna w szkle uniosła się do poziomu trzech palców i opadła po kilku chwilach; lacing - mizerny; aromat: typowy weizen - słodki banan i delikatne goździki; smak: bardzo podobny do aromatu - banan, goździki i troszkę kolendry, dość słodki; goryczka minimalna; alkohol - niewyczuwalny; wysycenie - optymalne; opakowanie: z jednej strony trzeba pochwalić producenta za kapitalne wzory etykiet a z drugiej strony trzeba zganić za zmianę papierowych etykiet na plastikowe naklejki. Reasumując dobre piwko lecz jego smak jest mniej intensywny od aromatu.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Brodzisław

2017-08-13 17:38:02
Kolor pomarańczowy, zmętniony. Piana jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do minimalnej warstwy powierzchni.
W aromacie słodowe nuty z pszenicą i bananem na czele. Trochę przyprawy goździkowej i ziołowej.
W smaku znów słody na pierwszym planie, niestety również karmelek. Ale jest przyprawa goździkowa i banan. Piwo staje się z czasem nieco mdłe. Na finiszu pozostaje dziwny posmak. Gryczka minimalna, delikatnie odkłada się na podniebieniu.
Wysycenie wysokie do średniego ratuje sytuację.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )

Jacelinho

2017-08-11 15:27:52
Barwa typowa dla weizena ładna mętna i cieszy oko. Piana się utrzymuje w miarę długo i potem wiadomo opada i zostaje mała warstwa. Aromat to głównie goździk i na 2 tle banan. Smak to już banan bardziej w wychodzi na wierzch i jest słodko aczkolwiek lubię jak jest słodko. Nie jest kwaśno co niektórzy uważają za wadę. Ogólnie to jeden z lepszych weizenów jakie piłem. Polecam :)
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010