Jako Złoty Łan APA
% alk. 5.5
Blg 13.0
IBU 55
5907804871414addbarcode


Skład: woda,słód jasny jęczmienny i pszeniczny, Chmiele amerykańskie: Amarillo, Mosaic i Cascade. Piwo górnej fementacji.
Dodał: David_Fly - 2018-03-29 10:51:46

oceny Oceny

Użytkownicy 6,24 / ilość: 25
Goście 7,94 / ilość: 18
średnia 6,95/10 / ilość: 43
To piwo znajduje się jeszcze w poczekalni. Uzupełnij opis.

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-11 22:00:14
Wygląd: kolor miedziany, bo nieklarowne, piana całkiem ok., jakiś lacing
Zapach: naprawdę przyzwoity zapach chmieli amerykańskich, taki sztampowy jak większość polskich APA lub AIPA, nawet bardziej niż wiele wypustów polskiego kraftu
Chmiel: Piwo jest wariacją Sulimaru ich Cornelius APA uwarzonym dla Jako, trochę podbito ekstrakt i alko, nazywanie go American Strong Pale Ale to żena i świadczy o znajomości tematu przez Jako, a może po prostu nazwali je tak ponieważ zamówili mocniejszą wersję Cornelius APA i to pierwotnie była nazwa robocza (na kontrze po angielski nazywa się Dark Ale Beer ? no gratuluję!). Jako wyrób Sulimaru mogę je porównać do wyrobów tego browaru, widzę, że już opanowali drożdże, bo początkowo Cornelius APA potrafiło smakować jak weizen albo Belg (opanowali też słody). Tu mamy sztampową polską APA, smakowo nawet jak i AIPA, bo piwo jest dosyć pełne, słodkawe, karmelowe, do tego słodkie cytrusy, owoce tropikalne, nuta żywiczna i cebulowa. To piwo jest, umówmy się średnie, ale zaskakujące, że hurtownia i rozlewnia napojów z Kokanina potrafiła u koncerniaka (Sulimar ma wybicie ponad milion hekto) zamówić piwo, które w swojej klasie nie tylko nie odstaje od polskiego kraftu, ale wielu jego przedstawicieli przegania i to uznanych przedstawicieli, nie jakieś świeżo powstałe gówna. Jest pełnia, czuć, że to górniak, jest karmelek, jest w opór amerykańskich chmieli, jest konkret goryczka (nie to, co Żywiec/Heineken, Okocim/Calsberg czy Książęce/KP, czyli koncerny, które celowo ją pomijają, ale nawet nie to co paru kraftowców, którzy oszczędzają na surowcach, by kiedyś postawić swój własny browar). Jak będę miał ochotę na sztampowego przedstawiciela polskiego APA (nie sądzę, że prędko) to prędzej sięgnę po nie niż po przedstawiciela polskiego krafciku w tej nudzie, bo skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2018-08-28 21:29:00
Wygląd - kolor bursztynowy, ładna piana (ale szybko znika, lecz są krążki),trochę mętne i nieźle wysycone. aromat - karmel, świeże pieczywo, żywica i delikatne nuty cytrusów. Smak - żywica, świeży chleb, trochę słodyczy i nieco nut cytrusowych, niestety całość psują zbyt zalegająca goryczka i posmaki metaliczne.

Reasumując - piwo zostało nazwane przez producenta czy dystrybutora jako "american strong pale ale", lecz ja tu widzę coś jakby połączenie APA z EIPA. Dodam jeszcze, że to "ciemne" piwo, jak sugeruje napis na froncie, jest pijane i dość smaczne, ale też zbyt hybrydowe, by dać więcej niż 7/10 (oceniam warkę do 22.06.2019).
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-24 18:29:02
Katuje to piwo całe wakacje jest mega.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-08-22 20:57:28
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu wyraźne nuty karmelowe oraz żywiczne akcenty, zbożowe klimaty, brak cytrusów, podbudowa słodowa. W smaku dość ciężkie, nadal dominuje karmel wraz z żywicą, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, ewidentny niedobór cytrusowych aromatów pochodzących z amerykańskich chmieli, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta całkiem ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 22.06.2019. Bardziej lekka IPA niż APA, treściwe słodkie, karmelowe z nie najgorszą goryczką oraz żywicznym aftertastem. Jednak nadal to nie jest APA, która powinna posiadać chociaż minimum cytrusowych nut. Pijalność wysoka, poprawność stylowa prawie, że zerowa, efektem czego ostateczna ocena 6 z plusem. Najbardziej jednak rozśmieszył mnie opis "piwo ciemne" dumnie widniejący na froncie etykiety.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010