Insel Brauerei Baltic Dubbel
Insel Brauerei Baltic Dubbel
Insel Brauerei Baltic Dubbel
belgijski Dubble
% alk. 8.5
4251135910733


Browar: Island Brewery
fermentacja: górna fermentacja
temperatura podania: 12 ° -16 ° C,
pochodzenie: Rambin, Ruegen
Pasuje najlepiej: jako aperitif lub degustacja, pikantne sery

Dubbel ma więcej alkoholu niż konwencjonalne piwo i jest belgijską, sfermentowaną musującą specjalnością. Baltic Dubbel browaru wyspiarskiego Rügen jest warzony po zawarciu umowy o ochronie gatunków Rügener dla rzadkich rodzajów piwa.

Piwowar z Browaru Rugia Markus Berberich mówi o swoim piwie: „Bardzo rzadkie Abteihefe z wyciągu z żyta, pszenicy i Röstgetreide. Bardzo rzadkie zapachy i smaki: orzechy, jakiś rum. . , śliwki, herbatniki, czekolada. Piwo ma charakter przypominający wino. . . Bardzo złożone piwo z fajerwerkami o ciekawych składnikach przyjemności.

Oczywiście to piwo jest oryginalnym dziełem browaru wyspiarskiego. Warzone z krystaliczną wodą, Gerstenmal, pszenicy, żyta, dekstrozy (całkowicie fermentowanej w butelce), chmielu i drożdży.
Dodał: Bryniu - 2018-02-05 17:08:13

Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 6 / ilość: 2
średnia 7,25/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


BRYNIU

2018-02-03 20:09:48
Beżowa czapa piany o o różnej strukturze bąbelkowej. Brak lacingu. Barwa bardzo ciemnego brązu niemalże prawie czarna. Delikatne refleksy pod światło w postaci koloru ciemnej herbaty (mocno zaparzonej..) W aromacie bardzo słodka podstawa słodowa. Pachnie suszonymi śliwkami, winogronami i odrobiną dymu.. Wyczuć można bardzo dobrze nutę rumową przeplataną słodkością owocową. Bardzo wyraźny zapach alkoholu i wspaniałe nuty drożdżowe. Naprawdę bardzo aromatyczne piwko! W smaku bardzo słodowe, owocowe, przeplatane z wyraźną przyjemną nutą rumową wraz z drożdżami.. Podsumowaniem i dopełnieniem jest gorzki finisz w postaci dość wyraźnej goryczki, którą porównałbym w walorach smakowych do gorzkiej czekolady. Goryczka zalegająca nieco dłużej...
Wysycenie bardziej wysokie.
Warka do: 15.05.2019r.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010