Inne Beczki Sleeping Car Porter
Inne Beczki Sleeping Car Porter
Inne Beczki Sleeping Car Porter
% alk. 5.5
Blg 16.0
5905669683081addbarcode

Sleeping Car Porter to ciekawa modyfikacja portera czyli Milk Porter. Za recepturę piwa odpowiadają Marcin Pietranik oraz Mojmir Velky z browaru Koníček w Wojkowicach kolo Cieszyna. W Polsce dostępne dzięki dystrybucji Jana Szyprzaka i przyjaciół z Innych Beczek.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Carapils, Czekoladowy Jasny, Caraaroma; dodatki: laktoza; chmiele: Sladek, Żatecki; drożdże.

Barwa ciemnobrązowa z beżową obfita pianą, która jednak dość szybko opada. Aromat interesujący - czekoladowo kawowy, ze słodką nutka wanilii oraz intensywną śmietankowo-laktozową nutką. Całość przypomina karmelowo-mleczne cukierki. W smaku czekoladowe, wyraźnie palone, lecz z niska goryczką. Ogólnie smak mało intensywny jak na portera, przez co piwo jest bardzo pijalne. Można się doszukiwać finishu w stylu dość słodkiej kawy z dużą ilością śmietanki.
Dodał: oranjefan - 2015-04-02 11:54:22

oceny Oceny

Użytkownicy 6,32 / ilość: 22
Goście 6,63 / ilość: 8
średnia 6,4/10 / ilość: 30

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2018-05-04 21:11:09
Jako lekkie piwo, jest całkiem spoko, ale mogło by być bardziej gorzkie. Jako porter, to nic z nazwy, chyba tylko ładny zapach. Słodkie jak na laktozę też nie jest, całkiem wodniste. Ale patrząc na ekstrakt, też się cudów nie spodziewałem. Gdyby było mniej zbliżone do wody, całkiem fajna interpretacja by była
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-04 02:18:05
Wygląd: kolor ciemnobrunatny, piana sroga, ale brzydka, grubo pęcherzykowa, szybko się dziurawi, beżowa, lacing prawie zerowy.
Zapach: pusto, lagerowo, trochę ciasta, drożdżówki, odrobinę palone.
Smak: spodziewałem się czegoś pełniejszego, zresztą 5,5 z 16 ekstraktu, nawet z laktozą powinno dać więcej ciała. Trochę palona woda, lekko słodkawa, tej laktozy to tu dużo nie dali, ma posmak owocowy / landrynkowy i orzechowy. Szału nie ma żadnego. Etykieta opowiada historię o rodzynkach, kawie, śliwce, wiśni, bardzo dowcipne :D Odrobinę zbożówki może i jest. Smakuje po prostu jak słodkawy dunkel lager, takie byle jakie tmave do gaszenia pragnienia. Goryczka delikatna, palona, wysycenie zbyt niskie.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2017-02-20 00:46:25
Piana znikła praktycznie od razu, wygląda identycznie jak ich Pop Up Mexican Porter. Wysycenie niskie. W zasadzie to taki nieco bezpłciowy, wodnisty porter z fajnym mlecznym akcentem, nadającym piwu wyraźnej gładkości. Nie ma tego wszystkiego, czego nie lubię w porterach, ale i też w zasadzie nie ma niczego ciekawego w ogóle. Bardzo pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2015-06-05 12:02:17
moj komentarz co do piwa w zasadzie zawarty jest w opisie. Chetnie sprobowalbym jeszcze raz, nieco swiezsze, bo te ktore mialem okazje pic bylo juz przy koncu daty przydatnosci, ale nomen omen tak jak pisze kolega nizej - nie powala, a oczekiwania mialem dosc spore.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010