Inne Beczki Pop Up Turbo IPA
Inne Beczki Pop Up Turbo IPA
Inne Beczki Pop Up Turbo IPA
% alk. 8.8
Blg 19.0
5905669683692addbarcode

Uwarzone przez Browar Inne Beczki.
To piwo to zderzenie dwóch stylów - amerykańskiego IPA i belgijskiego Saison. W aromacie i smaku guma balonowa, goździki, banany i brzoskwinia. Amerykańskie chmiele rozbudowują tę bazę o tropikalne owoce - papaję, mango, marakuję i grejpfruta. Wyczuwalne nuty agrestu i ziaren pieprzu. Wyraźna goryczka. Turbo dobre!
Receptura: Jacek Błędowski
Premiera w czwartek 1 lutego 2018 roku.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-22 07:18:55

oceny Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 5
Goście 8 / ilość: 1
średnia 6,83/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-03-04 20:02:57
Piana biała , szybko znika , zostawia lacing ale zniknął po paru minutach. Barwa ciemno złota czy tak jak kolega niżej miodowa , nie do końca klarowne. W zapachu tak jak w nazwie guma balonowa choć z IPY jest mało aromatów wg mnie. Są wyczuwalne ale na 2 planie. Głównie te akcenty balonowe. Czuć cechy Saisona zdecydowanie te przyprawy wyczuwalne w smaku.Alko też jest wyczuwalne , czuć na języku i gardle. Mocno grzeje , w sumie ma prawie 9 %. Wg mnie fajny pomysł , ciekawe w smaku , jest goryczka tylko wg mnie to piwo jest za mocne. Czuć alko i to wg mnie psuje trochę odbiór piwa. Gumę czuć bo sprawdziłem na dziewczynie i sama stwierdziła że to ten smak. Ogólnie to polecam , typowo degustacyjne piwo , i o to chodzi w krafcie :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-02-26 21:03:51
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz stosunkowo szybko dziurawiąca się i opadająca, raczej słabej jakości, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu faktycznie guma balonowa, co jest połączeniem belgijskich drożdży i ich przyprawowości z cytrusami pochodzącymi od amerykańskich chmieli, kolendra i lekki karmel. W smaku efekt gumy balonowej jakiś czas utrzymuje się na podniebieniu, następnie do głosu dochodzi skórka pomarańczowa i przyprawy, mniej żywicy czy karmelu, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słaba kontra kwaskowa, świetnie zamaskowany alkohol, piwo rozgrzewa przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły biały, etykieta barwna, w miarę dobrze opisana. Warka 24.04.2018. Naprawdę ciekawe połączenie dwóch styli IPY i Saisona. Guma balonowa wkrada się jako efekt autosugestii, choć jakiś element prawdy w tym jest. Wybitnie degustacyjny wyrób, polecam na zimowe wieczory i aktualne mrozy. Jeden z lepszych z serii Pop Up. Coś innego, niebanalnego, a przy tym nawet smacznego. Oczywiście o lekkości nie ma co tu mówić, ale i tak warto spróbować Turbo Ipę z browaru Inne Beczki. Ode mnie zasłużone 7 z ogromnym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010