Inne Beczki Pilzner
Inne Beczki Pilzner
Inne Beczki Pilzner
% alk. 4.7
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 6

Uwarzone przez kontraktowy browar Inne Beczki, w browarze Zodiak z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia, leżącej nieopodal Kłodawy. Inne Beczki to browar kontraktowy, założony w 2014 roku przez Jana Szyprzaka, właściciela hurtowni z piwem Ales & Lagers, mieszczącej się w Konstancinie-Jeziornej oraz Marcina Pietranika, doświadczonego piwowara domowego. Ad początku warzenie odbywało się w Minipivovar Koníček, z czeskich Vojkovic leżących niedaleko granicy z Polską. Dopiero niedawno zaczęto warzyć w Browarze Zodiak. Inne Beczki - Cytując klasyka - warzymy piwo w zaprzyjaźnionych browarach. Główny Piwowar - Marcin Pietranik. Nazywamy się Inne Beczki i chcemy tworzyć lagery które będą łączyć w sobie to, co najlepsze w tradycyjnym i nowofalowym piwowarstwie. Na nich będziemy się skupiać, ale nie boimy się też piw górnej fermentacji. Inne Beczki starannie dobierają miejsca, w których się pojawiają.
Jesteśmy dumni z każdego lokalu i sklepu, w którym można spróbować efektów naszej pracy. Pilzner - Bohemian Pils. To jest Pilzner! W Czechach to definicja piwa. To tam powstał pierwszy na świecie jasny lager. W naszej interpretacji stylu słód pilzneński uzupełniliśmy odrobiną słodu żytniego, który wzbogacił nasze piwo o lekką przyprawową nutę. Całość dopełnia chmiel Saaz - czeska odmiana, która nadaje piwu przyjemny korzenny aromat i czystą goryczkę. Uwarzono przy użyciu: wody, słodu, chmielu oraz drożdży. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane. Dostępne w bezzwrotnych, brązowych, półlitrowych butelkach o pojemności 0,5l, zamkniętych czarnym gołym kapslem. www.innebeczki.pl.Premiera piwa odbyła się 19 grudnia 2015 roku.
Dodał: bartekn - 2016-01-26 14:40:25

oceny Oceny

Użytkownicy 6,46 / ilość: 39
Goście 7,94 / ilość: 18
średnia 6,93/10 / ilość: 57

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-09-04 21:12:14
Zapach : słodowe i lekko dms'owe czyli masełko , choć bardzo przyjemne w odbiorze

Smak : Pilsowe i to bardzo , słód pilzeński i taka rzeźkość , masełko lekkie.

Poprawny pils , rzeźki i nie taki mulący jak typowe czeskie według mnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Beer-o-feel
starstarstarstarstar

2017-08-20 10:44:38
Warka z terminem 22.01.2018. Krótko - to nie pils, to lager (brak pilsowej goryczki). Na opisywanie lagera nie mam cierpliwości, ale piwo bez wad, świetnie pijalne i koncerny maja do niego b. daleko. Świetne na sesje. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-31 23:36:24
Wygląd: kolor bursztynowy, piana śliczna, kremowa, ale też ecru, ładny lacing, nie wygląda mi to na pilsa wizualnie
Zapach: Columbus vel Zeus poszedł na goryczkę widocznie, bo śladu po nim nie ma w zapachu (chłopaki mają sporo kasy i gest, to nie lepiej użyć Magnum?), jest szmacianość, liściastość żateckiego, mączność i maślaność, ale ogólnie zapach jest bardzo słaby.
Smak: Bałem się, że piwo będzie zbyt pełne, ale nie jest, jest tak lekko wyklejające, ale to pewnie od słodu żytniego, jest fajnie chlebowe, przypieczony delikatnie tost, maślany, bo jest lekko diacetylowe, zbożowe, lekka owocowość, ale swojska, więc pewnie z fermentacji, nie od Columbusa, lekka pikantność, goryczka niewysoka (pite po Noteckim niskopasteryzowanym i jest niemal identyczna jak w nim, choć tu szlachetniejsza), trochę niby czuć żatecki, ale za mało tu chmielu jak na pilsa. To nie jest złe piwo, to dosyć smaczny lager, ale jak ktoś ma ochotę na pilsa, to chyba lepiej kupić za tę cenę dwa dobre czeskie lub niemieckie, a jak się poszuka to można i trzy.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2017-02-22 20:11:49
Lekkie goryczkowe, bardzo orzeźwiające. Oby do lata można było je tam kupić bo to może być mój faworyt na tegoroczne grillowanie.

ps. jeszcze jedno istotne info. Warka do 28.02.2017 właśnie w Tesco pojechali z obniżką. u mnie po 1,40 !!!!!! Oczywiście wziąłem cały karton :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010