zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Hopster Indiana
Hopster Indiana
Hopster Indiana
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 50
brak koduaddbarcode

Szczeciński browar Hopster powstał w sierpniu 2015 roku z inicjatywy trzech kumpli. Dwóch z nich to współwłaściciele hurtowni i sklepu z piwem rzemieślniczym - Tomek Kieliba i Wojtek Grzybowski oraz piwowara domowego Piotra Jaworskiego. Piotr warzy swoje piwa już od 2011 roku i w związku z tym postanowił spróbować swoich sił jako profesjonalista. Indiana to piwo w stylu India Pale Ale z dodatkiem trawy cytrynowej.

Wyraziste bodźce potrafią zmienić punkt widzenia. Dzięki nim łatwiej mu odnaleźć się w nowej rzeczywistości. To Indiana.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Karmelowy; pszenica niesłodowana; chmiel: Mosaic, Tomahawk, Citra; trawa cytrynowa; drożdże us-05.

Dodał: oranjefan - 2016-05-09 20:56:28

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-05-10 06:19:02
Lekki, orzeźwiający, wytrawny aromat. Bardzo cytrusowy, do tego wyczuwalna nuta trawy cytrynowej, która nadaje nieco takiego ostrzejszego, pieprzowego charakteru do tego lekkiego cytrusowego zapachu który charakteryzuje to piwo. Po przelaniu do szkła chmielowy aromat jest trochę mniej intensywny, za to dochodzą do planu nuty słodowe i biszkoptowe, i karmelowe. Piwo o ciemnozłotej, jasno bursztynowej barwie, delikatnie opalizujące. Piana biała, średnioobfita, opada powoli do pół centymetrowego kożuszka i ładnie zdobi szkło. Z dna butelki wlało mi się nieco chmielin które tworzą brzydkie zmętnienie. Smak? Nieco rozczarowujący, zwłaszcza jeśli chodzi o poziom goryczki. Czy jest 50 IBU deklarowane na etykiecie? Wątpie. Na pewno piwo wytrawnie, ale i nieco pustawe. Dzięki dodatku niesłodowanej pszenicy piwo jest bardzo gładkie, pijalne, lekko cytrusowe z nizbyt intensywną chmielową goryczką, która pozostaje na bardzo krótko w ustach. Koniec końców przeciętne choć poprawne piwo, ale dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z piwem rzemieślniczym.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010