Hoplala PSZEkulturalna
Hoplala PSZEkulturalna
Hoplala PSZEkulturalna
Citrus Weizen
% alk. 5.0
brak kodu


Piwo PSZEkulturalna w stylu Citrus Weizen zawdzięcza swój charakter chmieleniem na zimno amerykańskim chmielem Citra. Rześka o owocowym aromacie uwarzona przez Browar Hoplala.

Składniki: woda; chmiele: Spalt Select, Citra; słody: Pszeniczny, Pilzneński, Monachijski, Karmelowy Ciemny, Karmelowy Jasny.
Dodał: Shinodin - 2017-01-13 00:16:26

Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 6
Goście 6,13 / ilość: 8
średnia 6,5/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-08-08 15:54:03
smak sztuczny ohydny wypiłem zamiast wylać NIE polecam!

BRYNIU

2018-02-13 20:11:08
Ładna piana głównie drobno-pęcherzykowa z nieco większymi przebiciami w kolorze ecru. Utrzymująca się... po odpowiednim nalaniu. Brak lacingu. Barwa to głęboka herbata - oczywiście zmętniona. W aromacie czuć nuty landrynkowe - słodkie. Banan, cytrusy dobrze zaznaczone. Wbija się również słodka nuta truskawki co dla mnie jest ciekawym i przyjemnym zaskoczeniem! Wow! W smaku słodkie nuty cytrusowe, banan oczywiście wszystko dopełnione pszenicą. Goryczka bardzo znikoma, delikatna subtelna.
Wysycenie: średnie
Warka do: 15.02.2018r.

P.S. - Wielki ukłon dla Pań ! ;)
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )

Marianek

2017-11-11 20:41:45
Oko: herbaciany kolor, zamglony. Piana écru, niezbyt wysoka i niezbyt trwała, zostawia minimalny ślad na szkle.
Nos: spod kapsla uderzenie cytrusów, a potem dominacja banana i goździka oraz w tle przyjemny cytrus. aromat niczego sobie, szczególnie z butelki.
Smak: przyzwoita pszenica, ale już nie ma cytrusów. za to jest goryczka i to w dobrym stylu grejpfrutowy, nie zalega, dość mocna jak na ten styl. Niestety dość wodniste. Robotę robi chmiel citra. Warka 15.02.2018 r.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 6 )

Shinodin

2017-05-28 18:07:15
Piana marnej jakości, biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra lecz szybko dziurawiąca się i zanikająca, brak lacingu. Barwa niefiltrowanego soku z jabłek, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty charakterystyczne dla piw pszenicznych banany goździki i drożdże, gdzieś dalej w tle cytrusy, minimalna nuta alkoholowa. W smaku pszeniczne przymioty wiodą prym, ale nie da się nie wychwycić tych cytrusowych aromatów, które niewątpliwie są obecne choć zaznaczone subtelnie, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny. Etykieta w białej kolorystyce z kobiecymi akcentami, w miarę dobrze opisana. Warka 30.09.2017. Weizen o podłożu cytrusowym, na gorące dni jak znalazł, jednak po ociepleniu traci większość ze swoich walorów a do głosu dochodzi alkoholowa nuta. Chłodne, jak najbardziej na tak, ciepłe omijać szerokim łukiem. Póki co browar Hoplala nie zachwyca mnie, ale zobaczymy co będzie dalej... Pszekulturalna jak dla mnie na 6 z plusem.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010