Hopkins Summertime
Hopkins Summertime
Hopkins Summertime
% alk. 4.8
Blg 12.4
IBU 18
brak koduaddbarcode

Niektórzy powiedzą, że przekombinowaliśmy, ale piwo na lato musi mieć w sobie to coś, co dostarczy niesamowitych wakacyjnych wrażeń i orzeźwi rozgrzane ciała. Dlatego naszego pszeniczniaka z płatkami żytnimi ukwieciliśmy dodatkiem czarnego bzu, ostropestu plamistego, skórkami pomarańczy i cytryny. Zbalansowaliśmy go amerykańskim chmielem. Zapowiada się piwo idealne na lato.

Składniki: woda; słody: Pszeniczny, Pale Ale; chmiel: Warrior; drożdże: Safbrew S-33; dodatki: płatki żytnie, kwiat czarnego bzu, ostropest plamisty, kandyzowana skórka pomarańczy i cytryny.
Najlepiej podawać w temperaturze 9-13°C.
Dodał: Barcelonismo - 2016-08-08 19:18:08

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 2
Goście 6 / ilość: 1
średnia 5,67/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Arturo
starstarstarstarstar

2016-08-18 21:18:23
Dobrze że twórcy biorą pod uwagę, że niektórzy mogą to piwo uważać za przekombinowane. Nie tak sobie wyobrażam orzeźwienie. Piwo to kupiłem w piwnym sklepie Afroalk w Sopocie i udałem się na sopocką plażę. Już po pierwszym łyku naszła mnie myśl, że piwo to chyba mi nie smakuje. Na pierwszym planie jest lekka kwaskowatość i wodnistość. Nagazowanie znikome. O zbalansowaniu chmielem raczej nie ma mowy. Hopkins podobnie jak Kingpin robią odważne, czasami nawet dość udziwnione piwa, to generalnie uważam za plus, jednak Summertime Flower Wheat zupełnie mi nie podeszło. Dla mnie letnie orzeźwienie kojarzy się np z Viva la wita z Pinty albo z Surfer'em z Gościszewa.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010