zamknij Zostań patronem na patronite
Hopkins Lśnienie
Hopkins Lśnienie
Hopkins Lśnienie
% alk. 6.4
Blg 15.5
IBU 65
brak koduaddbarcode
ulubione: 1


Jedno z dwóch premierowych piw kontraktowego browaru Hopkins, który wywodzi się z Gdyni. Oficjalna premiera pierwszych piw czyli Lśnienia oraz Transfuzji odbyła się 18 grudnia 2015 roku. Lśnienie zostało uwarzone w Starym Browarze Kościerzyna. Ręczna Robota - Lśnienie. Oddajemy w Twoje ręce piwo będące połączeniem pełnych smaków pszenicy z gładkością płatków jęczmiennych. Goryczka krótka, lecz zdecydowana. W smaku i aromacie zniewalające cytrusy. Opalizujące o słonecznej barwie. Wszystko to by przywołać najlepsze chwili lata... Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane i niefiltrowane. Pić bez osadu z dna. Browar Hopkins lubi gdy jest chłodno i ciemno. Składniki: woda; słód: Pale Ale, pszeniczny, płatki jęczmienne, pszenica prażona jasna, słód karmelowy pszeniczny; chmiel: Mosaic, Citra, Columbus, Simcoe; drożdże US-05. Na bocznej części etykiety umieszczono znak Gdańskiej Inicjatywy Piwowarów. Z drugiej strony etykiety znajduje się mini-skala. Goryczka określona na 2/3 szklanki. Aromat określony na 3/4 szklanki. Sugerowana temperatura piwa zapisana na etykiecie to przedział 8-12°C. Lśnienie dostępne jest w brązowych, półlitrowych, bezzwrotnych butelkach o pojemności 0,5l, zamkniętych gołym, białym kapslem. www.facebook.com/hopkinsgdynia , www.browarhopkins.pl
Dodał: stacher93 - 2016-01-16 23:11:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 13
Goście 7,17 / ilość: 6
średnia 7,05/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-05-31 15:11:28
Piana biała drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, kiepski lacing, zachwytu nie ma. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieprzejrzyste i nieklarowne, z wyraźnym unoszącym się osadem drożdżowym. W zapachu cytrusowe klimaty mieszają się z karmelem i żywicą, owoce, drożdże, aromatyczne doznania. W smaku już niepodzielnie rządzi karmel i żywiczność, goryczka znacząca lecz na pewno nie na poziomie 65 IBU, pszeniczne nuty nieźle zamaskowane, dobra kontra słodowa, brakuje kwaskowości, kwiatowe posmaki, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta dobrze opisana w stylu Hopkinsa. Drugie moje piwo z tego browaru po Transfuzji, która była na naprawdę przyzwoitym poziomie jak na extra foreign stouta, przyszedł czas na Lśnienie czyli Wheat AIPA, w mojej opinii niezłe piwo choć wolałbym więcej cytrusów zamiast karmelu i bardziej wyraźne pszeniczne akcenty, tak poza tym jest naprawdę w porządku, pije się je z przyjemnością, 7 ode mnie, Hopkins cały czas na plusie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
whiteindian
starstarstarstar

2016-04-10 14:31:26
Goryczka + cechy pszeniczne, zmiejszona pijalność, nie ma kwaskowych rzeczy jak w belgiach, bo to pszenica co najwyżej słodowa goryczka, taka matowa IPA z pszenicą.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-01-24 19:22:10
Niestety trafiłem na przegazowaną butelkę, co mocno zepsuło degustację. Goryczka bardzo zalegająca, trawiasta. Mało przyjemne było picie tego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-01-18 15:41:55
Barwa: Bursztynowy pomarańcz, wyraźnie zmętniona.

Piana: Biała, średnio-pęcherzykowa i puszysta. Po nalaniu formuje się ładny, cztero-centymetrowy, gęsty kożuch. Powoli opada, pęcherzyki znacznie się zwiększają. W połowie degustacji po pianie pozostaje centymetrowa, równa warstewka. Szkło zdobią pokaźne i finezyjne firany, która na samym dole są bardzo równe, górna część jest potargana i tworzy niebanalną budowlę. Ślady są trwałe, grube i obfite.

Aromat: Średnio-intensywny, dominują przyjemne nuty kojarzące się ze skórką pomarańczy. Jest też subtelne podłoże pszeniczne oraz świeże cytrusy ulokowane bardziej na drugim planie. Aromat jest orzeźwiający, bardzo świeży i lekki. Zapowiada przyjemne, orzeźwiające i w pełni cytrusowe piwo.

Smak: Bez zaskoczenia, kwaskowo słodkie, orzeźwiające i soczyste cytrusy na pierwszym planie. Dalej gładkie i przyjemne podłoże słodowe, z pszenicą i płatkami jęczmiennymi, które nadały z pewnością właśnie tej gładkiej struktury. Obok świeżego posmaku cytrusów wyczuwam też coś co znam doskonale z piw belgijskich i Witbierów. Posmak suszonej skórki pomarańczy, która była również obecna w aromacie. Piwo jest bardziej kwaskowe niż słodkie. Na finiszu pojawia się krótka, całkiem intensywna, cytrusowa goryczka. Czuć ją jeszcze przez chwilę po po przełknięciu. Piwo jest pijalne i orzeźwiające.

Nasycenie: Średnie, prawidłowe.

Komentarz: Zdecydowałem się na degustację tego piwa, ponieważ to jedyne niepasteryzowane i niefiltrowane w moich zapasach. Od jakiegoś czasu męczę się z zatokami i dlatego nie piję. Wiem, że muszę dać sobie jakiś czas spokój, ponieważ pijąc to piwo nie czułem praktycznie niczego. Opis to bardziej moja wyobraźnia i delikatne odczuwanie smaków za wyraźną mgłą. Wydaje mi się, że te piwo było całkiem niezłe, ale mogę się mylić...
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010