Hopkins Insomnia Plum Madness Stout
Hopkins Insomnia Plum Madness Stout
Hopkins Insomnia Plum Madness Stout
% alk. 6.0
Blg 15.8
IBU 39
brak koduaddbarcode

Piwo w stylu Plum Stout uwarzone przez kontraktowy Browar Hopkins z Gdyni, w Starym Browarze Kościerzyna. Jego premiera odbyła się 2 kwietnia 2016 roku.
Można połączyć dwa klasyczne polskie trunki, tak odmienne, jak piwo i śliwowica? Spróbowaliśmy i z dumą dajemy Wam posmakować efekt tego eksperymentu. Bazę słodową wzbogaciliśmy o płatki jęczmienne i płatki śliwy macerowane w góralskiej śliwowicy. Na aromat i goryczkę dodaliśmy klasyczny, polski chmiel. To nasz kamyczek do rozwoju kraftu w Polsce, Beer Geek Madness zobowiązuje. (opis producenta)
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słody (Pale Ale, Arome, Pszeniczny, Karmelowy 150, Czekoladowy Ciemny, Czekoladowy Jasny, Palony Jęczmień), chmiel Magnat, drożdże Fermentis S-04, dodatki (płatki jęczmienne, płatki śliwy). Pić bez osadu z dna.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l. Zalecana temperatura serwowania: 12-16°C.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-25 18:40:42

oceny Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 5
Goście 7 / ilość: 1
średnia 7,33/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-05-12 12:45:58
Całkiem odmienne odczucia niż Stacher. Piwo jest jak dla mnie tylko solidnym, zwyczajnym stoutem. Absolutnie nie wyczułem tutaj śliwki, ani w zapachu jak i w smaku, nie dało się nawet wyczuć wyraźniejszej kwaskowości. Porównując to piwo do Miss Big Foot od Birbanta, piwo od Hopkinsa jest amatorszczyzną. Nie powiem, że było złe bo wypiłem chętnie ale spodziewałem się czegoś powalającego a dostałem zwyczajne, niczym nie wyróżniające się piwo. Kolejna pozycja od tego browaru która bardziej mnie skłania żeby wykreślić tych rzemieślników z listy kupowanych piw...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-04-09 01:51:02
Warka: 25 / 06 / 2016.

Barwa: Ciemniejszy brąz, z nielicznymi, ciemno-rubinowymi przebłyskami. Piwo jest nieprzejrzyste.

Piana: W kolorze beżowym, składająca się z średnich i rzadszych, grubych pęcherzyków. Po przelaniu piwa do szkła powstaje gęsta, trzy-centymetrowa pierzynka. Pęcherzyki błyskawicznie zwiększają swoją objętość i pękają. Powoduje to błyskawiczne, nierówne obniżenie się piany. Już po dwóch minutach zostaje potargany, centymetrowy kożuch. Zostaje skromna obwódka z pustym środkiem. Na szkle osadzają się skromne, zwisające falbany, które są cienkie i nawet trwałe.

Aromat: Intensywny, porterowy. Spora porcja słodyczy, z deserową czekoladą i dobrze zaznaczonymi nutami suszonej śliwy w tle. Można powiedzieć, iż jest to taka śliwka w czekoladzie w piwnym wydaniu. Piwo wydaje się mocniejsze niż jest, po samym aromacie stwierdziłbym, że mam do czynienia z porterem mającym 7-8% alk. Nuty alkoholowe są dość wyraźne, lecz nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie nadają lekko likierowego profilu, który w połączeniu z suszonymi śliwkami sprawia wrażenie bardzo ekskluzywnej kompozycji. W tle obecne są nieznaczne nuty palonych słodów oraz kawy. Aromat jest bogaty, nietuzinkowy i zapowiada ciekawe piwo.

Smak: Złożony i wyrazisty. Początkowo czuć kwasowość, która szybko przechodzi w posmak podsuszanej śliwki. Nie jest to klasycznie suszona śliwka, ponieważ taka z reguły jest mocno słodka a tu czuć kwaśność śliwkowej skórki. Słodycz pojawia się po czasie, jest czekoladowa, kojarząca się z czekoladą deserową. Śliwka dominuje w smaku, towarzyszą jej lżejsze posmaki palonych słodów oraz kawy espresso. W tle czai się delikatny, alkoholowy posmak, który wciąż przypomina, iż mamy do czynienia z mocnym piwem. Jednak po raz kolejny woltaż wydaje się wyższy niż faktycznie jest. Goryczka w piwie jest delikatna i epizodyczna, wydaje mi się, że ma profil kawowo-palony. Po delikatnym ogrzaniu w smaku pojawia się coś na kształt dobrych powideł śliwkowych, które w piwie czuję pierwszy raz. Insomnia Plum Madness Stout to piwo złożone, kompletne i świetnie skomponowane. Nie mogę się przyczepić do czegokolwiek.

Nasycenie: Średnio-niskie, odpowiednie.

Komentarz: Zdecydowanie najlepsze piwo z tego browaru. Coś kompletnego, bez żadnych niedociągnięć. Zastanawiam się nad oceną najwyższą z możliwych jakie daję, ale na razie dostanie zasłużoną ósemkę. Suszona ale i świeża śliwka wybija się w smaku i aromacie. Oprócz niej piwo jest znakomitym, wyrazistym stoutem, któremu niczego nie brakuje. Pamiętam jak po spróbowaniu Lśnienia, gdy byłem zupełnie bez formy (chore zatoki) stawiałem ten browar jako jeden z najlepiej rokujących. Porównywałem Ich do Deer Bear. Aktualnie Hopkins przebił Deer Bear o wiele, przede wszystkim solidnymi piwami z szalonymi dodatkami, ale też ilością premier. Nie piłem tylko dwóch piw w stylu AIPA z tego browaru, wszystkie inne prezentowały w miarę wysoki poziom. Plum Madness Insomnia Stout to taka wisienka na torcie. Najlepsze piwo uwarzone przez ten browar. Tak trzymać!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010