HopKins Kentucky
HopKins Kentucky
HopKins Kentucky
% alk. 5.0
Blg 12.8
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Klasyk piwowarski rodem z Wysp Brytyjskich. Jednak by nie powielać standardu, przygotowaliśmy go w autorskiej wersji. Stąd dobór chmieli brytyjskiego i niemieckiego oraz mocnego dodatku w postaci kostki dębowej z beczki w której pierwotnie leżakował burbon. Mamy więc w naszej interpretacji bursztynowy kolor, bogactwo słodowych smaków, zdecydowaną goryczkę o korzenno-ziołowym aromacie oraz nuty karmelowe i waniliowe.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Pszeniczny, Caramunich; chmiele: Hersbrucker, Admiral; dodatki: płatki z beczki po Burbonie; drożdże: FM-52.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, pić bez osadu z dna.
Sugerowana temperatura spożywania 10-14°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: ark00 - 2016-08-14 20:31:24

oceny Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,63/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-09-16 21:24:01
Kolor bursztynowy, lekko zamglony. Piana jasna niezbyt obfita, głównie ze średnich pęcherzyków, opadła do minimalnej warstwy.
Aromat słodowo-waniliowo-dębinowy. Plus jakieś chmiele, raczej ziołowe niż korzenne. Nuty dębowe i burbonu bardziej wyczuwalne są z butelki.
W smaku wyczuwalna jest podstawa słodowa z karmelkiem. Jak na ekstrakt piwo jest treściwe. Do słodyczy dochodzi waniliowa nuta i drewna dębowego. Goryczka niezbyt wysoka, średnia nawet w kierunku niskiej, z czasem uwydatnia się coraz bardziej, poprzez odczucie tanin, sciąganie na podniebieniu i języku. Do tego jest lekka, alkoholowość, szlachetniejszego gatunku właśnie burbonu.
Wysycenie średnie, nawet pasuje.
Wyszło naprawdę dobre, podkręcone pale ale.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-09-11 20:08:45
Oko: bursztynowy lekko zamglony, piana solidna wręcz jak dla piw pszenicznych
Nos: są nuty korzenne, waniliowe, lekki wpływ Bourbona (podkreśla słodycz) oraz podstawa słodowa
Smak: pół wytrawne piwo, w którym sporo się dzieje. Zaczyna się delikatnie pół słodko. Oprócz dobrej podstawy słodowej mamy słodycz delikatną karmelowo-waniliową oraz narastającą goryczkę typu korzenno-ziołowego. Jest ona średnio-niska, ale nie zalega. Do głosu dochodzą płatki po Bourbonie w formie przyjemnego odczucia alkoholowości ? nie w stylu bimbrowej czy taniego wina, ale daje skojarzenie ze szlachetniejszym trunkiem. Zupełnie nie przeszkadza.
Lekkie piwo, wizualnie kojarzy się z pszenicznym, ciekawy kolor, a aromat korzenny może budzić skojarzenia z piwami belgijskimi. Ma swój charakter. Mnie bardzo odpowiada.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010