Hofbraü Münchner Weisse
Hofbraü Münchner Weisse
Hofbraü Münchner Weisse
% alk. 5.1
brak koduaddbarcode
ulubione: 6

Piwo pszeniczne z monachijskiego browaru. Miodowej barwy, z początku przejrzysty, traci swą klarowność po chwili od nalania do kufla. Piana oblepiająca szkło, choć niezbyt widowiskowa i szybko opadająca, także po jakichś 5 minutach zostaje tylko "pierścień" piany przy ściankach szklanki. W zapachu biszkopty, kwiaty, ciasto, nutka cytrusowa. Czuć też jakąś paloność. Smak to banany i goździki z przewagą tych drugich. Wyczuwalna jest też dość mocna jak na tego rodzaju piwo goryczka. Hofbraü Münchner Weisse jest zdecydowanie zbyt mocno nagazowane, co jest na dłuższą metę męczące. Moje ogólne odczucia są takie, że w tej cenie jest mnóstwo lepszych Weizenów, choć piło się i gorsze... także polecam każdemu nabyć jedną butelkę i przekonać się na własnej skórze.
Dodał: Neptune - 2014-01-28 09:08:28

oceny Oceny

Użytkownicy 6,44 / ilość: 34
Goście 6,2 / ilość: 5
średnia 6,41/10 / ilość: 39

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-11-07 19:29:05
Piana ładna, biała głównie drobno-pęcherzykowa - utrzymująca się. Barwa złocisto-słomiana - zmętniona. Aromat: niedojrzały banan, cytrusy, goździki na dalszym planie nuty chlebowe. W smaku klasycznie jak na Weizena przystało z jedną małą kwestią no może dwoma kwestiami. Pierwsza - mianowicie wyczuwalna miła goryczka, która znacznie wyróżnia się na tle większości gatunku. Mi to nie przeszkadza. Druga - wodnistość, która jednak jak dla mnie osłabia ten produkt.
Wysycenie wysokie.
Warka do: 07.11.2017r.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Czarny_Kapsel
starstarstarstarstar

2014-11-09 22:02:50
Pszeniczne piwa od początku dominują uwagę osoby która je pije. HB jest troche inne.mało nachalne.wymaga, any sie troszke zastanowić co sie pije.po kilku łykach człowiek uswiadamia sobie dopiero, że pije pszeniczne. moze troche za dużo gazu, moze piana rzadka i szybko opadająca, ale delikatny zbożowo cytrusowy smak w połączeniu z niską temperaturą spożycia dają nawet ciekawe połączenie.w letni wieczór zda egzamin
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-11-07 21:34:25
Pszenica bez piany. Wytrawna, cytrusowa, goryczkowa. Nie jest to piwo bez charakteru - ma po prostu inny. Dla mnie nie jest to piwo do zapamiętania ale to nie znaczy, że dla kogoś nie będzie. Zdaje się, że to piwo pachnie i smakuje w wyższej temperaturze (~10-12*c). W lidlu za mniej niż 4 złote :)
Do towarzystwa kupiłem Benediktiner hafe i cóż - zdecydowanie ciekawsze od Muchnera.
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2014-10-13 16:16:14
Uwielbiam piwa pszeniczne i spodziewałem się naprawdę dobrego pszeniczniaka. Okazało się niestety, że piwo jest bardzo wodniste, smakuje jakby rozcieńczone piwo pszeniczne. Cena absolutnie nieadekwatna do jakości.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010