Harviestoun IPA (5.8%)
Harviestoun IPA (5.8%)
Harviestoun IPA (5.8%)

Wszyscy tutaj w Szkocji wiedzą, że to my Szkoci wymyśliliśmy wszystko. Jesteśmy urodzonymi pionierami, więc nic dziwnego, że to Harviestoun był jednym z pierwszych, którzy użyli amerykańskich chmieli w Wielkiej Brytanii, aby stworzyć nowoczesne, rzemieślnicze India Pale Ale. Teraz podkręciliśmy oryginalną, świetną recepturę, aby uwarzyć dla Was Harviestoun IPA, prawdziwe, autentyczne amerykańskie IPA, wypełnione długotrwałym smakiem. (Opis producenta)
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: bartekn - 2016-08-14 20:58:50

oceny Oceny

Użytkownicy 4 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 4/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-10-02 20:11:03
Rozczarowujący aromat. Nuty chmielowe które powinny charakteryzować styl IPA są w zasadzie nie wyczuwalne. Wyczuć można za to słodowość, przywodzącą na myśl dobrego lagera / pilsa. Ogólnie rzecz biorąc niezbyt intensywny aromat, i mało stylowy jak na IPA. Lekki i orzeźwiający, słodowy zapach.
Piwo o jasnozłotej barwie, idealnie klarowne. Wątpie aby w zasype był słód pale ale lub karmelowy, które powinny znaleźć się w IPA. Piana średnio obfita, śnieżnobiała. Opadła stosunkowo szybko, do 2-3 mm warstewki. Delikatnie zdobi szkło po każdym łyku.
W smaku wytrawne, nieco wodniste oraz słodowe. Znów bliżej temu piwu do jakiegoś pilsa niż IPA które znamy na co dzień. Goryczka wyczuwalna wręcz natychmiast, nie ma nic co by ją mogło kontrować z tego też względu jest dość intensywna. Wysycenie wysokie. Na dodatek odnoszę wrażenie że jest lekki alkoholowy posmak.
Słabe piwo. Kilka dni temu piłem IPL od Ambera i było o wiele lepsze od szkockiego reprezentanta piw craftowych.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-08-13 20:44:58
Dla mnie raczej nieporozumienie, ale o tym dalej. Piwo w szkle prezentuje się nieźle, choć jest zaskakująco klarowne. Barwa w kierunku bursztynu, piana obfita, z dobrym lacingiem. Pierwsze zaskoczenie in minus w aromacie - chmiel w zasadzie niewyczuwalny, praktycznie same słody, karmel. Tym dziwniej, że w składzie jak pamiętam 4 chmiele - Apollo, Simcoe oraz bardzo aromatyczne Citra i Amarillo. W smaku drugie rozczarowanie, w sumie brak chmielowych akcentów, może poza krótką i raczej niską goryczką. Piwo nawet dobre, lecz smakuje bardziej jak kraftowy lager, jest zdecydowanie słodowe, troszkę karmelowe. Słaby reprezentant szkockiego kraftu.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010