Harpagan Klątwa Masztalerza
Harpagan Klątwa Masztalerza
Harpagan Klątwa Masztalerza
% alk. 5.6
Blg 12.5
brak koduaddbarcode

Oto Klątwa Masztalerza - Wild Wheat Ale! Jeśli śledzicie troszkę losy polskiego craftu, to dobrze znacie miłość Józka do wszystkiego co pachnie stajnią. W tym piwie postawiliśmy właśnie na bretty! Jest funky, jest delikatnie octowo - jest dobrze, bardzo dobrze.

Pewno chcielibyście również poznać historię, która kryje się za nazwą? Tym razem postaramy się przedstawić ją krótko i zwięźle.

Wiecie kto to jest masztalerz? To taki facet, który zajmuje się końmi w stadninie. Ważniejszy od stajennego! Nasz bohater, Marek współpracował z pewnym pułkiem ułanów. Jednego dnia cała ekipa wpadła do stadniny chcąc przypatrzeć się swoim potencjalnym wierzchowcom. Chłopcy trochę popili i zaczęli świrować. Kręcąc się po obejściu trafili do pokoju Marka. Pewno nie wiecie, ale Marek był kolekcjonerem. Nasz masztalerz zbierał porcelanowe figurki japońskich samurajów. Ułani poczuli się lekko dotknięci faktem, że Marek wolał azjatyckich wojowników od szlacheckich potomków rycerzy i zniszczyli jego kolekcję. Marek, gdy to zobaczył przeklął cały pułk. Klątwa sprawiła, że ich konie zamieniły się w koniki na patykach. Tyle. Co Wy na to?

[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-09-14 12:26:33

oceny Oceny

Użytkownicy 0 / ilość: 0
Goście 0 / ilość: 0
średnia 0 / ilość: 0

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010