Hajer Maras
Hajer Maras
Hajer Maras
% alk. 5.5
Blg 14.0
IBU 45
brak koduaddbarcode

Stout uwarzony przez niedawno-powstały, kontraktowy browar Hajer, w Śląskim Browarze Rzemieślniczym Reden ze Świętochłowic. Browar Hajer powstał w roku 2015. Został założony przez trzech przyjaciół z górnego śląska, łączą oni pasję do muzyki z nowofalowymi piwami. Wszystkie piwa z tego browaru będę z pewnością nawiązywać do kultury i tradycji tego regionu. Maras - Po śląsku brud, błoto, bałagan. Wyrychtowali my wom kolejne piwo, nazywo się Maras. Chopy na grubie cisnom w marasie, kominiorz mo maras na gymbie i rzyci, a chopy w szynku majom maras w kuflu, ten łostatni wonio jak kawa i szekulada a gorzki jest jak som pieron. Niy mosz dość marasu? Ciś po piwo! Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane. Składniki: woda; słody: Pale Ale, monachijski, karmelowy, palony, płatki jęczmienne; drożdże: Safale US-05; chmiele: Marynka, Tomahawk, Fuggles. Spożywaj alkohol odpowiedzialnie! Polecana temperatura serwowania piwa podana na etykiecie to przedział 8-11°C. Wykonanie etykiety: Ewa Wyszkowska-Gayer Beza Studio. Na etykiecie znajduje się również kod QR po którego zeskanowaniu możemy odsłuchać utworu Flaps. Piwo zadebiutowało na festiwalu Bracka Jesień w Cieszynie, który odbył się 5 września 2015 roku.
Dodał: Gogo - 2015-11-17 17:39:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7,17 / ilość: 12
Goście 8 / ilość: 3
średnia 7,33/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-11-17 17:03:50
Barwa: Smolista, czarna i nieprzejrzysta nawet pod światłem nie wychodzą żadne brązowe refleksy.

Piana: W kolorze beżowym, uformowana z drobnych oraz średnich pęcherzyków. Jest puszysta i gęsta. Ma wysokość ponad dwóch centymetrów tuż po przelaniu piwa do szkła. Stosunkowo szybko redukuje się do niskiej kołderki, na której powierzchni pojawiają się pierwsze przetarcia. Do samego końca trzyma się w stanie lekko dziurawej, niskiej warstwy. Na szkle pozostawia rzadkie i cienkie wyspy, które nie należą do najtrwalszych.

Aromat: Intensywny i złożony, dominuje nuta palonych słodów, która dobrze współgra z lekko-pikantną nutą kakao. Jest też trochę słodyczy i czekolady deserowej. Aromat jest bogaty, zdecydowanie zachęca do spróbowania piwa.

Smak: Jeszcze lepszy niż aromat, zdecydowanie bardziej pełny, słodki i deserowy. Bardzo mocno czekoladowy, głównie czekolada gorzka ale i deserowa. Są wyraźne akordy palonych słodów i lekka, mocno posłodzona kawa zbożowa. Piwo jest aksamitne i bardzo gładkie jak na klasycznego stouta przystało. Pod koniec da się wyłapać też posmaki kakaowe i espresso. Goryczka w piwie nie odgrywa znaczącej roli, pojawia się późno, ma palony charakter i nie należy do najdłuższych. Po przełknięciu w ustach zostaje mocno czekoladowy, słodki posmak, który w tym piwie odgrywa kluczową rolę. Piwo jest deserowe, jak dla mnie pasuje do niego określenie sweet stout.

Nasycenie: Niskie, odpowiednie.

Komentarz: Bardzo konkretny i zaskakująco-głęboki w smaku stout. Zdominowany przez słodycz, która jednak nie była płaska tylko bardzo rozbudowana i ciekawa. Aromat zwiastował trochę inne piwo, bardziej palone, mniej słodkie. W smaku bardzo przypadła mi do gustu pełnia czekoladowa z posmakiem kawy espresso. Piwo deserowe, trochę kobiece, lecz jak dla mnie to jak na razie najlepsza pozycja z tego browaru. Poprzednie dwa piwa były też udane, ale Maras jest tym najlepszym. Cieszy fakt, iż spośród wielu nowych kontraktowców jest kilka takich, których piwa prezentują równy, wysoki poziom.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-10-12 10:24:48
Bardzo dobry stout w którym niczego nie zabrało, choć można się doczepić krótkotrwałej piany. Piwo jest aksamitne, silnie palone z lekkim muśnięciem kawy. To moje trzecie piwo od tego browaru i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z ich piw. Są bardzo solidne, bez wad, może nie powalają na kolana, ale spokojnie mogę je polecić każdemu. Jestem ciekaw jak wyszło im najnowsze piwo w stylu american amber ale, muszę je tylko gdzieś upolować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010