Hajer Farorz
Hajer Farorz
Hajer Farorz
% alk. 5.5
Blg 14.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo w stylu American Stout uwarzone przez Browar Hajer z Tychów. Hajer to browar kontraktowy, który powstał w 2015 roku i warzy swoje piwa w Śląskim Browarze Rzemieślniczym ze Świętochłowic. Jest to siódme piwo, które pojawiło się w ofercie Browaru Hajer. Farorz - po śląsku ksiądz, probosz.
Piwo ciemne, górnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane. Skład: woda, słody (Pale Ale, Monachijski, Karmelowy, Palony), chmiele (Marynka, Columbus, Fuggles, Simcoe, Cascade), drożdże Safale US-05.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l. Zalecana temperatura serwowania: 8-12°C.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-25 19:50:25

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 11
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia 7,29/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Damcio88
starstarstarstarstar

2019-10-08 18:06:51
Ciekawe, i dobre piwo. Czuć owoce cytrusowe, paloność, w głębi pojawia się goryczka. Całkiem spoko.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-06-09 07:53:32
Jak dla mnie - poszło w stronę bipa. Ogólnie przyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-19 16:09:10
Bardzo dobre ????
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-04-02 00:06:45
Warka: 24/07/16.

Barwa: Ciemno-brązowa, wpadająca w czerń, nieprzejrzysta.

Piana: W kolorze jasno-beżowym, składająca się głównie z średniej wielkości pęcherzy. Po nalaniu tworzy się około dwu-centymetrowa kołderka, która stopniowo się krzaczy i nierówno opada. W połowie degustacji po pianie zostaje minimalna podziurawiona warstewka, a raczej osad przypominający cienką kołderkę piany. Wyróżnia się troszkę grubsza obręcz. Szkło zdobią nieregularne, potargane i średnio-równe ślady - wyspy, kreski i archipelagi. Koronki ozdabiające ścianki są grube i trwałe.

Aromat: Umiarkowanie intensywny, wszystkiego po trochu. Jest tradycyjna nuta palona z lekko słodkim, kawowym tłem. Są również ciekawe nuty cytrusowe, słodkie owocowe i żywiczne/leśne. Aromat posiada kilka pojedyńczych nut, które świetnie łączą się w zgraną całość. Gdyby jeszcze był bardziej zdecydowany, agresywny i wyraźny. Oby w smaku było inaczej.

Smak: Wyrazisty, początkowo ciężki do określenia. Od razu czuć żywiczno-cytrusowe posmaki pochodzące od chmielu. Towarzyszą im odpowiednio ułożone akordy palonych słodów wraz z niemałą porcją kwasowości. Delikatna słodycz utrzymuje się w tle, przesłania ją przez jakiś czas kwaskowy posmak. Piwo jest lekkie i bardzo pijalne. Jak dla mnie brakuje mu trochę ciała. Również goryczka nie jest zwieńczeniem smaku jakiego oczekiwałem. Czuć ją tylko przez chwilkę i jest bardzo delikatna. W ustach po przełknięciu pozostaje przyjemna, deserowa słodycz. Przyjemny i delikatny American Stout. Piwo to ma świetny potencjał. Przy dużo mocniejszym nachmieleniu i wyciągnięciu IBU na jakieś 70-80, byłby to sztos wśród polskich kraftów.

Nasycenie: Delikatne, niskie, prawidłowe.

Komentarz: Przyzwoity American Stout, przypominający mi trochę Czarnego Mustanga z Artezana, którego piłem nie tak dawno temu. Piwo to ma w smaku i aromacie bardzo fajnie zaznaczone akcenty/nuty pochodzące od chmielu. Cytrusy, żywica, owoce tropikalne, wszystko na swoim miejscu. Brakuje ciała, agresji i goryczki kończącej smak. Oczekiwałem czegoś na kształt Kominiarza z Profesji, który mnie ostatnio zachwycił. Farorz ma jednak dużo niższy ekstrakt i woltaż. Pomyślałbym na miejscu piwowarów z tego kontraktowca nad uwarzenie mocniejszej wersji, mogłoby być znakomicie i smakowicie oraz bardzo aromatycznie. Teraz też było nieźle, ale wolałbym bardziej bezpardonowy, zdecydowany smak.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010