Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Guinness Draught
Guinness Draught
Guinness Draught
Dry Stout
% alk. 4.2
Blg 9.8
5000213101872
orientacyjna cena: 5,99 zł


Guinness to symbol Irlandii i ambasador tego kraju na całym świecie. Jego historia sięga 1795 roku. Piwo Guinness wytwarzane jest z czterech naturalnych składników: chmielu, drożdży, wody oraz irlandzkiego słodu jęczmiennego, dzięki któremu uzyskuje charakterystyczną ciemną barwę. Charakterystyczną cechą Guinness Draught w odróżnieniu od innych piw jest poza standardowym nasyceniem dwutlenkiem węgla, również zawartość azotu. Specjalna, opatentowana przez Guinness technologia Widget sprawia, że piwo po otwarciu puszki zyskuje niepowtarzalną strukturę piwa beczkowego, z charakterystyczną gęstą i kremową pianą. Dzięki tej unikalnej puszce możemy przenieść do naszego domu atmosferę, która panuje w prawdziwym irlandzkim pubie, pijąc doskonałe piwo, które smakuje jak nalane prosto z beczki.
Piwo pasteryzowane. Skład: woda, palony słód jęczmienny, jęczmień, chmiel.
Dostępne w puszkach o pojemności 440ml.
Dodał: admin - 2011-06-27 14:11:13

Oceny

Użytkownicy 7,47 / ilość: 346
Goście 7,78 / ilość: 347
średnia 7,63/10 / ilość: 693

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


wojtaswb2
2018-03-17 19:12:31

W końcu skusiłem się na spróbowanie legendy. Wygląd znany, wspaniały. Aromat plaski, kawowy, ziemisty. W ustach gładkie, lekko palone, wytrawne, kawowe. Nie jestem zawiedziony, spełnił moje oczekiwania.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )

Grzegorz_J
2018-03-17 17:54:59

Warka do 07-11-18
Jeżeli piwo ma smakować "tak sobie" to niech chociaż się przyzwoicie prezentuje. Piękne prawie czarne z rubinowymi refleksami i do tego ta epicka piana.
W aromacie niewiele się dzieje. W smaku jest lepiej.Trochę nut palonych, odrobina kawy i delikatna kwaskowość. Tak jak pisał kolega niżej piwo pełne sprzeczności. Z jednej strony wygląd o którym marzy każdy piwosz, z drugiej strony typowo koncernowy, płaski i jednowymiarowy produkt.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 10 )

Damian85
2018-02-27 18:21:39

Dawno dawno temu pierwszy raz piłem Guinnessa i niezbyt wtedy smakował. Były to jednak czasy, gdy o piwie myślałem w zupełnie innych kategoriach niż teraz. Dziś pije je znowu i stwierdzić muszę, że smakuje mi ono zupełnie inaczej. Trzeba powiedzieć jednak, że wcale mnie nie powala, bowiem ja, jako fan porterów od ciemnych piw oczekuję szczególnych doznań zarówno smakowych jak i zapachowych. Guinness jest inny, jest delikatny i praktycznie "neutralny". Pije się go jak poranne kakao, albo lepiej, kawę zbożową. Fakt, wynalazek w postaci kulki faktycznie nadaje temu piwu knajpianego charakteru, a piana trzyma się zdecydowanie do końca konsumpcji, ale sam smak jest niestety niesamowicie nieokreślony. Da się oczywiście wyczuć lekko kawowe nuty, a także pewną słodowość. Guinnessa nie pije się z obrzydzeniem, a nawet powiem, że piło mi się go bardzo dobrze. Nie pozostawił jednak żadnego wow. Myślę, że fenomen tego piwa polega na tym, ze każdy jest w stanie go wypić i się nie skrzywić. Piwo pełne sprzeczności, ale wyglądające naprawdę epicko.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 9 )

tomamisz8
2018-02-25 10:41:08

Wierzyć się nie chce, że to ten sam Guinness( ten z Lidla za 3,99 i ten oryginalny Irlandzki). I słusznie. Z oryginału ma tylko świetny wygląd i niesamowitą kremową pianę. W smaku barwiona nieco wytrawna niegazowana woda bez niemalże żadnego zapachu. Po otwarciu wręcz dziwny smrodek...Smutne, piwo ewidentnie rozcieńczane, szkoda kasy...
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010