Grodziskie Session Ale
Grodziskie Session Ale
Grodziskie Session Ale
% alk. 4.5
5905279533523addbarcode
ulubione: 2

Grodziskie Session Ale to lekkie i złożone w smaku piwo o wyczuwalnej, owocowo-kwiatowej nucie. Łączy cechy klasycznego piwa typu Ale z pijalnością lekkiego pilsa. Chmielone na zimno polskim chmielem Sybilla, który zbudował aromat i delikatnie wzmocnił goryczkę. Wysoko wysycone i pełne w smaku dzięki powtórnej fermentacji w butelce.
Składniki: woda z Grodziska Wlkp., słód jęczmienny pilzneński, cukier kandyzowany ciemny, chmiele: Sybilla, Magnum, drożdże grodziskie. Zawiera osad drożdżowy. Piwo utrwalone, zastosowano metodę refermentacji w butelce.
Dodał: nietzsche - 2019-07-22 08:05:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,7 / ilość: 10
Goście 6 / ilość: 1
średnia 6,64/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-08-25 00:42:21
Grodziskie Session Ale
Wygląd: barwa słomkowa, lekkie zmętnienie, przegięta piana, zbyt obfita, za to niezbyt trwała, lacing niewielki, wyspowy
Zapach: zapach sybilli, czyli taki zielisty w typie jakiegoś rdestu i łopianu, ich cechą wspólną jest zapach skórki cytrynowej
Smak: Rzeczywiście jest session, choć spodziewałem się większego wodniaka, bo jest przegięciowo odfermentowane, 4,5% z 9,7 Plato? Odważnie. Jest gładkie i dosyć puszyste, trochę chlebkowe, trochę też melanoidynowe, czuć chmiel, goryczka wyraźna, ale samo piwo niczym nie zachwyca, ot wodnisty napój do gaszenia pragnienia.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-08-12 20:05:44
Piana biała, gruboziarnista, wątpliwej jakości , wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieprzejrzyste i nieklarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty owocowe, cytrusowe klimaty, subtelna zbożowość, aromaty wędzonki na granicy autosugestii, podbudowa słodowa. W smaku dominacja cytrusów, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, wędzonki nadal niestety jak na lekarstwo, gładka tekstura, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Grodzisk, etykieta w żółtej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 03.05.2020. Moim zdaniem najsłabsze z serii Grodzisk, powód jest prosty, aromaty cytrusowe i zbożowe niemal całkowicie przykryły lubianą przeze mnie grodziską wędzonkę. Oprócz tego wszystko jest na miejscu, wysoce pijalne sesyjne ale, przeszkadzać może też nieco zbyt wysokie dla stylu wysycenie. Reszta bez zarzutu na ocenę 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-14 11:58:24
Świetne lekkie piwerko na kultowych drożdżach grodziskich
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010