Grodziski Porter
Grodziski Porter
Grodziski Porter
% alk. 8.5
Blg 19.0
IBU 40
5905279533417addbarcode
ulubione: 9

Polska słynie z dwóch piwowarskich skarbów: lekkiego, dymionego piwa w stylu grodziskim oraz mocnego, kawowego porteru bałtyckiego. . . Zdecydowaliśmy się połączyć te dwa style w jedno, przed Wami Porter Grodziski, wędzony porter bałtycki fermentowany drożdżami z Grodziska!

Nuty kawowe i palone łączą się z subtelną nutą słodu grodziskiego suszonego dymem dębowym. Z piwa z Grodziska zaczerpnęliśmy jeszcze coś: wytrawność i wysoką, jak na 19% ekstraktu i 8,5% alkoholu, pijalność. Smak wieńczy goryczka na poziomie 40 IBU
Dodał: ark00 - 2017-10-20 12:10:05

oceny Oceny

Użytkownicy 8,04 / ilość: 47
Goście 8,69 / ilość: 26
średnia 8,27/10 / ilość: 73

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-23 19:43:00
Miazga! Idealnie palony, czuć lekkie wędzenie, lekkie nuty śliwkowe, wyważona goryczka. Alkohol niewyczuwalny. Wszystko trafione i skomponowane perfekcyjnie. Absolutny numer 1 w Polsce, mamy ideał!
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-05-07 22:33:47
Barwa niemal całkowicie czarna , piana lekko bezowa która szybko znika i nie zostawia prawie żadnego lacingu. W aromacie zdecydowanie dominuje dym i czekolada na drugim planie. W smaku jest gładkie , nie czuć alko , jest dym cały czas i ta czekolada gorzka zdecydowanie. Jest mało śliwki ale jest jeszcze Grodziski porter ze śliwką i tam już jest jej dużo. Biorąc pod uwagę że piłem je prosto wyjęte z leżaka to uważam że w tej cenie ciężko kupić lepszego portera. Mi smakowało i w sumie ma to co powinien mieć porter , oprócz śliwki. Goryczka jest niska , mało gazu , ale jest pełne zdecydowanie i ten dym który uwielbiam w Grodziskich. Piwo bardzo dobre , szczególnie biorąc pod uwagę niską cenę z tego co pamiętam około 5 zł. Warka do 26.04.2019 kiedyś kupię i wypiję na świeżo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-05-04 17:47:31
Troszkę alko wyczuwalne, ale piwo patrząc na cenę, świetne. Czekoladowe klimaty są, kawowe klimaty są, paloność jest, subtelna wędzonka jest. Goryczka fajna wchodząca w lekką popiołowość z kontrą lekko kwaskową. Pijaloność na wyskoim poziomie,spoko. Panowie z Gordziska, good job!
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-04-20 21:26:01
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty palone, kawowe oraz czekoladowe klimaty, wędzone akcenty w tle, karmel, wonie charakterystyczne dla portera bałtyckiego. W smaku deserowa czekolada wraz z kawą na pierwszy rzut, doza paloności, iluzoryczny wędzony finisz, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, pomimo tych wszystkich ciemnych klimatów, piwo jest dość wodniste, wysycenie na niskim poziomie. Kapsel od browaru Grodzisk, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 19.04.2019. Leżakowane około półtora roku i chyba niepotrzebnie... nie czuję żeby w tym piwie było coś do ułożenia, także potencjał do starzenia raczej marny. Co nie znaczy, że piwo jest złe, jest to ciekawa wersja portera bałtyckiego na słodach suszonych dymem z drewna dębowego, których wędzonkę czuć jedynie na finiszu degustacji. Sam porter posiada w mojej opinii trochę za mało ciała, choć wszystko tj, paloność, czekolada, karmel czy kawa są na miejscu. Bardzo interesujący efekt daje woda z Grodziska nadając nietypowego dla portera bałtyckiego odczucia w ustach, takiej gładkości. Jak dla mnie trochę za mało wędzonki, której jestem fanem. Za tej jakości wyrób mogę zaproponować mocną 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010