Greene King IPA Reserve
Greene King IPA Reserve
Greene King IPA Reserve
% alk. 5.4
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo typu India Pale Ale o klarownej ciemnobursztynowej barwie i jasnobeżowej bardzo gęstej pianie. Aromat jest chmielowo-owocowy, zaś w smaku pojawiają się, oprócz wyrazistej goryczki, nuty estrowe, kwiatowe
oraz posmak orzecha włoskiego.
Dodał: krzysiek.w17 - 2014-07-16 09:56:58

oceny Oceny

Użytkownicy 6,44 / ilość: 41
Goście 6,33 / ilość: 12
średnia 6,42/10 / ilość: 53

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-18 11:53:35
W zapachu chmielowo-owocowe, angielsko chmielowo, czyli ziołowo, tytoniowo, herbacianie z nutami korzennymi, odrobina karmelu.
Kolor herbaciany, ładna drobna, beżowa piana, nie jakaś szałowa jeśli chodzi o wielkość, minimalny lacing jest.
W smaku klasyczna angielska IPA, czyli piwo jak na Angola ponad pełne, malanoidowe Pale Ale z mocną goryczką i ziołowością typowo angielską: tytoniowo-herbaciano-korzenną, lekko ziołową, goryczka mocna jak na Ale, ale oczywiście nijak się ma do amerykańskiego odpowiednika. Jest tu sporo karmelu, jest owocowość, jest posmak orzecha włoskiego, w ogóle goryczka jest taka orzechowa, cierpka jak łupina orzecha. Niezłe. Smakuje jak craftowe Pale Ale na modłę angielską na chmielu Styrian Golding.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-10-31 21:28:21
Warka do 09.16 ; Barwa : ciemny bursztyn, wpada w lekka miedź ; Piana :szybko się pojawiła i jeszcze szybciej znikła zero jakich kolwiek śladów na szkle czy pierścieni, tylko kilka średnich wysepek; Aromat: cytrusów lekko ,herbatka cytrynowa dobrze posłodzona; Smak: herbaciany slodki no nawet nawet powiem; )
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2015-08-19 00:51:19
Warka do 09.2016.
Kolor ciemnobursztynowy, piany niestety nie uświadczyłem zbyt wysokiej, bowiem wyszła mi zaledwie na 1 palec, nie jest zbyt trwała, po kilku minutach jej nie było całkowicie.
Zapach wyraźnie cukierkowy, słodki, pierwsze skojarzenie to guma balonowa, taką jaką można było kupić kilkanaście lat temu.
W smaku ponownie ta guma balonowa, do tego średnia goryczka i lekki alkohol,dziwne to wszystko, nie przypomina IPA jakie piłem do tej pory, bardziej smakuje jak mocny marketowy lager, niezbyt przyjemny w smaku. Niestety nie smakowało mi to piwo, jedynie zapach jest całkiem znośny.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 3, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-08-17 10:51:51
Piana bielutka, brak lacingu, wysoka na około 0,5 centymetra, szybko się dziurawi i utrzymuje tylko pod postacią delikatnej otoczki przy ściankach kufla. Barwa bardzo interesująca, coś jak jaśniejszy rubinowy, piwo jest ładnie klarowne i przejrzyste. W zapachu cytrusy, trochę żywiczności oraz orzechów, ale nie są to wyraziste zapachy. W smaku dość intensywna goryczka, herbaciany akcent, brak cytrusów oraz trochę większej egzotyki, niezła kontra słodowa, ciut kwaskowości, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od producenta browaru, etykieta prosta, choć w ciekawym kształcie. Piwo nie przypomina w smaku IPA jakie możemy dostać od polskich browarów rzemieślniczych, jest o wiele cięższe, zdecydowanie mniej cytrusowe, za to z bardziej zarysowaną goryczką. Ja jednak wolę wersję cytrusową, którą pije się lżej, nie można jednak powiedzieć, że IPA Reserve jest słabym piwem, ocena w granicach 6 powinna więc być sprawiedliwą oceną.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010