Golem Mazal Adar Dagim
Golem Mazal Adar Dagim
Golem Mazal Adar Dagim
American Wheat
% alk. 4.2
Blg 12.5
IBU 30
brak kodu


Piwo w stylu American Wheat uwarzone przez Browar Golem z Poznania. Golem to kontraktowiec, który swoje piwa warzy w browarze Gontyniec, mieszczącym się w Kamionce niedaleko Chodzieży. Browar Golem założyli trzej piwowarzy domowi: Artur Karpiński, Sebastian Łęszczak oraz Michał Kamiński. Co ciekawe, jest to pierwszy kontraktowiec warzący w browarze Gontyniec. Golem to stwór ulepiony z gliny pochodzący z legend żydowskich. Na terenie Poznania, skąd wywodzi się browar znajduje się pomnik Golema. Premiera Mazal Adar Dagim odbyła się 4 marca 2016 roku w Multitapie Piwna Stopa w Poznaniu.

Piwo jasne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pszeniczny, Wiedeński), chmiele (Cascade, Tomahawk, Mosaic), drożdże Fermentis S-04, dodatki (mirt cytrynowy)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 18:30:16

Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 24
Goście 8,08 / ilość: 12
średnia 7,58/10 / ilość: 36

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


jover

2017-12-23 22:03:10
zapach cytrynowo ziołowy kwiatowy fajny ale przypomina jakiś płyn do naczyń, miejscami zapach przypomina ipe, osad w tym piwie to błoto, sprawia wrażenie gęstego, lekko się klei do podniebienia, wysycenie niskie, gorycz kwaśnawa lekka-średnia, średnio zalegająca, dobrze wchodzi, ogólnie bardzo dobre, po postaniu piwo straciło swoją goryczkę, może to wina ogrzania co minus, cena 8,5zł

Shinodin

2017-06-29 16:45:20
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, lacing w formie szczątkowej. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty kwiatowe, słodowe akcenty i cytrusowe oraz owocowe klimaty lecz gdzieś dalej w tle. W smaku słodkie, karmelowe, z wyraźnym cytrusowym posmakiem utrzymującym się jakiś czas na podniebieniu, ciekawa choć nie intensywna kontra kwaskowa, goryczka również o profilu owocowo-cytrusowym umiarkowanie zalegająca, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak każda od Golema w nietuzinkowym graficznie stylu, dość ubogo opisana. Warka 09.2017. American wheat z orzeźwiającym dodatkiem jakim jest niewątpliwie mirt cytrynowy komponuje się całkiem nieźle. Całkiem nieźle gdyż aromat cytrynowy całkowicie zakrył akcenty charakterystyczne dla piw pszenicznych. Dlatego też jest to w mojej opinii bardziej American niż Wheat, pijalność stosunkowo wysoka, jednak ja wolę bardziej zharmonizowane piwa, 6 z plusem to moja ocena. Browar Golem póki co u mnie, ani na plus ani na minus, mam jeszcze parę ich wyrobów do degustacji zobaczymy co z tego wyniknie.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )

Barbarossa

2017-05-11 21:53:44
Kolor taki zmętniony, złotawo-pomarańczowy. Piany niemal wcale, a utrzymuje się pierścień i w sumie niemal tylko w takiej postaci pianę widziałem.
W zapachu takie ziołowo, cytrynowe, jest wyraźny mirt. Nie przepadam za bardzo za takimi intensywnymi zapachami kwiatowymi, przychodzi mi na myśl wtedy takie mydło, chodź pachnie to ładnie.
W smaku jest no niemal to czego się spodziewamy. Pełno cytrusów, ziół, no i ten kwiatowy silny posmak mirtu. Wysycenie jest niskie, goryczy nie ma, pozostawia taką kwaskowość na finiszu. Jest nawet pijalne, ale dla mnie za mocno kwiatowe jednak, orzeźwiające nawet, chodź jednak brakuje mi tego wheat w tym piwie. No jak dla mnie to tu nie ma tego stylu, a i ciała mogło być troszkę więcej.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )

WoocashRosh

2017-04-28 23:15:48
Kolor złoty, piany praktycznie brak. Aromat słodowo cytrynowy, przyjemny, ale dość płaski. W smaku lekkie, orzeźwiające, cytrusowe. Goryczka, jak na pszeniczniaka, wysoka. Moim zdaniem niezłe piwo, ale cytryna przykrywa aromaty chmielowe, bardzo słaba piana. Do wypicia z przyjemnością, ale głowy nie urywa.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010