Golem Mazal Adar Dagim
Golem Mazal Adar Dagim
Golem Mazal Adar Dagim
% alk. 4.7
Blg 12.5
IBU 30
5904730961387addbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Golem z Poznania w Browarze Czarnków. Jego premiera odbyła się 4 marca 2016 roku w Multitapie Piwna Stopa w Poznaniu.

Piwo jasne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pszeniczny, Wiedeński), chmiele (Cascade, Tomahawk, Mosaic), drożdże (Fermentis S-04), dodatki (mirt cytrynowy)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 18:30:16

oceny Oceny

Użytkownicy 7,37 / ilość: 27
Goście 8,18 / ilość: 11
średnia 7,61/10 / ilość: 38

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
me7a7ron
starstarstar

2018-11-02 17:03:08
Barwa bursztynowa, w zapachu miód cytryna, w smaku mocno miodowy bardzo pijalny.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2017-12-23 22:03:10
zapach cytrynowo ziołowy kwiatowy fajny ale przypomina jakiś płyn do naczyń, miejscami zapach przypomina ipe, osad w tym piwie to błoto, sprawia wrażenie gęstego, lekko się klei do podniebienia, wysycenie niskie, gorycz kwaśnawa lekka-średnia, średnio zalegająca, dobrze wchodzi, ogólnie bardzo dobre, po postaniu piwo straciło swoją goryczkę, może to wina ogrzania co minus, cena 8,5zł
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-06-29 16:45:20
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, lacing w formie szczątkowej. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty kwiatowe, słodowe akcenty i cytrusowe oraz owocowe klimaty lecz gdzieś dalej w tle. W smaku słodkie, karmelowe, z wyraźnym cytrusowym posmakiem utrzymującym się jakiś czas na podniebieniu, ciekawa choć nie intensywna kontra kwaskowa, goryczka również o profilu owocowo-cytrusowym umiarkowanie zalegająca, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak każda od Golema w nietuzinkowym graficznie stylu, dość ubogo opisana. Warka 09.2017. American wheat z orzeźwiającym dodatkiem jakim jest niewątpliwie mirt cytrynowy komponuje się całkiem nieźle. Całkiem nieźle gdyż aromat cytrynowy całkowicie zakrył akcenty charakterystyczne dla piw pszenicznych. Dlatego też jest to w mojej opinii bardziej American niż Wheat, pijalność stosunkowo wysoka, jednak ja wolę bardziej zharmonizowane piwa, 6 z plusem to moja ocena. Browar Golem póki co u mnie, ani na plus ani na minus, mam jeszcze parę ich wyrobów do degustacji zobaczymy co z tego wyniknie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-05-11 21:53:44
Kolor taki zmętniony, złotawo-pomarańczowy. Piany niemal wcale, a utrzymuje się pierścień i w sumie niemal tylko w takiej postaci pianę widziałem.
W zapachu takie ziołowo, cytrynowe, jest wyraźny mirt. Nie przepadam za bardzo za takimi intensywnymi zapachami kwiatowymi, przychodzi mi na myśl wtedy takie mydło, chodź pachnie to ładnie.
W smaku jest no niemal to czego się spodziewamy. Pełno cytrusów, ziół, no i ten kwiatowy silny posmak mirtu. Wysycenie jest niskie, goryczy nie ma, pozostawia taką kwaskowość na finiszu. Jest nawet pijalne, ale dla mnie za mocno kwiatowe jednak, orzeźwiające nawet, chodź jednak brakuje mi tego wheat w tym piwie. No jak dla mnie to tu nie ma tego stylu, a i ciała mogło być troszkę więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010