Golem Milky Moon
Golem Milky Moon
Golem Milky Moon
% alk. 8.0
Blg 28.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Golem.
Ogrom czekolady, kokosa, zielonych orzechów, syropu klonowego, cynamonu oraz potężna słodycz sprawia, że nasz nowy imperialny stout jest piwem wybitnie deserowym.
Piwo ciemne, niepasteryzowane, niefiltrowane.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-06-20 07:40:29

oceny Oceny

Użytkownicy 8,2 / ilość: 10
Goście 9 / ilość: 1
średnia 8,27/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-02-08 19:17:53
zapach kokos, orzech włoski, szlachetny alkohol, wysycenie średnie, w smaku pełne, gęste, oleiste, gładkie, słodkie, delikatne, czekolada bardziej mleczna niż gorzka, kakao, kawa ze śmietanką, orzech włoski, kokos, paloność, lekka popiołowość, alkohol niewyczuwalny, rozgrzewa w klatce piersiowej, gorycz niska kawowa, chmielowa, orzechowo-popiołowy aftertase, ogólnie bardzo dobre, sprawia wrażenie ciężkiego ale jest wciągające, bardzo dobra tekstura, warka 31.10.2018r, cena 12,30zł
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-03 23:44:37
Wygląd: Niemal czarne, śliczna piana, bo drobna i brązowa, niezbyt trwała, ale przy piwach z kokosem się przyzwyczaiłem.
Zapach: Piwo ma już parę miesięcy po terminie, więc czuć wyraźną maggi taką z lubczykiem, wyraźna zbożowość, kokos, kawa naturalna, gorzka czekolada, praliny z dobrym alkoholem, czuć mleczność, czuję bardziej tonkę, ale to może być cynamon w tym otoczeniu, zapach jest intensywny, no i jest mega
Smak: Bałem się, że skończy się na zapachu tak jak w przypadku tych FESów Golema (Stoik etc.), które po prostu są mega c*****e i nie ma się co oszukiwać, piwo mega pełne, wyklejające, gładkie, bardzo słodkie, mlecznie, jak na imperialnego milk stouta przystało, cappuccino, praliny, gorzka czekolada, porto i to nie jakieś nuty, a bardzo wyraźny posmak, może i nawet malaga, bo też wyraźny posmak rodzynkowy, dochodzi jakiś korzenny piernik, dużo kawy naturalnej i zbożowej, i w ogóle piwo jest mocno palone, kokos bardzo intensywny (kokos + to porto w ogóle oszukuje trochę, tak jakbyśmy mieli do czynienia z piwem leżakowanym w beczce). W smaku bardziej lukrecja niż maggi (a te dwa symptomy utlenienia zwykle chodzą w parze). Cynamonu nie czuję, za to są mega orzechy, laskowe, włoskie i migdały. No trzeba się tylko nastawić na piwo mega słodkie, ale 28 blg odfermentowane do 8% mówi samo za siebie, dziwię się narzekającym, że nie spojrzeli na etykietę, co piją ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-10-28 22:02:38
Aromat pół-słodki, dość intensywny. Czuć wyraźnie bardzo, bardzo gorzką czekoladę, a w tle akcent estrów w połaczeniu z leciutkim alkoholem, słodowość, paloność. Całkiem nieźle.

Piwo nalewało się gęste, ciemne, czarne. Piana niezbyt obfita - wysoka na 1 cm i znikająca dość szybko jednak zostaje w formie cienkiego kożuszka.

Gęste, treściwe, oleiste. Słodkie, pełne, wyklejające podniebienie. W smaku podobnie jak w aromacie - gorzka czekolada, wyraźna nuta mocno palonej kawy, pomimo słodyczy czuć też popiołowo paloną goryczkę. Leciutko rozgrzewający alkohol w przełyku. Deserowe piwo do długiego spokojnego picia.

Gęste, oleiste i bardzo słodkie piwo o smaku i aromacie bardzo gorzkiej czekolady oraz kawy. I choć z reguły jestem w obozie #teamsłodyczka tak tutaj ów słodycz tego piwa mnie przytłacza. Ulepkowate, przesadnie słodkie i deserowe piwo, które po paru łykach męczy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-07-29 20:31:05
Oko: czerń. Pina brązowa, bardzo wysoka, gęsta i dość trwała, ale nie zostawia wyraźnego śladu na szkle.
Nos: aromat bardzo silny zarówno z butelki jak i szkła oraz złożony. Czekolada zarówno gorzka jak i mleczna, wręcz śmietankowa z kokosem, kawa espresso ze śmietaną do tego w tle cynamon.
Smak: gęsta, już nie tylko likierowa, ale wręcz śmietanowa tekstura. Słodko, ale nieco zbilansowane goryczką zarówno paloną, jak i chmielową oraz od kozieradki. Generalnie słodycz, przypomina czekoladę śmietankowo-kokosową z dodatkiem cynamonu, mleczko kokosowe, lekka kwaskowość mleczna i od palonych słodów, a to wszystko przełamane (choć nie do końca) gorzką czekoladą i czarną kawą oraz kakao, do tego delikatna goryczka chmielowa (pewnie do tego kozieradka). Słodycz ujarzmiona goryczką. Smak intensywny, złożony, bogaty.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010