Golem Lilith Bourbon Barrel Aged - ET/OF
Golem Lilith Bourbon Barrel Aged - ET/OF
Golem Lilith Bourbon Barrel Aged - ET/OF
% alk. 9.0
Blg 24.0
5907222604113addbarcode

Lilith Bourbon Barrel Aged - ET/OF (Vintage 2018), nowa wersja kultowego RISa z browaru Golem, tym razem leżakowana w beczkach po Early Times, a następnie Old Forester.
Dodał: nietzsche - 2019-06-13 07:54:23

oceny Oceny

Użytkownicy 8,25 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,25/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-02-08 23:15:34
Wygląd: barwa niemal czarna, piany centymetr, ale ślicznej, ciemno beżowej, kremowej
Zapach: orzechowy, kawowy, kawa z mlekiem, spora mleczność, czekoladowy, pumperniklowy, do tego nuty beczkowe, kokosowe i waniliowe
Smak: Piwo wyklejające, mocno kwaskowe, więc ten kwasek może powodować ułudę, że piwo jest cienkie, poza tym jest tak dominujący, że piwo może być odbierane jako jednowymiarowe. Napewno w smaku nie dzieje się tyle, co w zapachu, aromat jest sztosem. Jest palone, kawowe, ma jakąś dziwną śmietankowość, jest odrobina orzechów i lukrecji, jest posmak bourbonowy, lekki kokos i wanilia. Bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-12-01 23:55:24
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty kawowe, czekoladowe oraz palone klimaty, ponadto, subtelna beczkowość i wytrawność, wanilia, suszone owoce orzechy... trochę się tutaj dzieje. W smaku natomiast dominuje paloność, z wyraźnym beczkowym i waniliowym finiszem pochodzącym od ba et/of, gorzka czekolada, kawa, orzechy, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewa przełyk, gęsta i oleista faktura, brakuje mi nieco więcej ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta klimatyczna, ubogo opisana. Warka 30.11.2019. Leżakowane ponad pół roku, degustowane dzień po terminie przydatności, dość ułożony leżak, może można było go przeciągnąć jeszcze trochę... Mamy bazę czyli IS Lilith i leżakowanie w beczkach po dwóch rodzajach bourbona, które nadało charakteru i ciekawego posmaczku. Mi zabrakło nieco tej palonej głębi i większego ciała. Oprócz tego jestem zadowolony z leżaka i oceniam go na 8 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010