Golem & Szpunt StoIBU
Golem & Szpunt StoIBU
Golem & Szpunt StoIBU
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone w kooperacji przez Browar Golem i Browar Szpunt.
Piwo w stylu New England IPA z solidną porcją płatków owsianych, by osiągnąć mocny efekt mętności piwa. Jak Hazy to już po całości!
StoIBU to z kolei przeciwieństwo ZeroIBU. Nie dość, że nachmielone na aromat, to jeszcze doładowane chmielem na goryczkę.
Premiera podczas Poznańskich Targów Piwnych 2018 (9-11 listopada).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-18 09:28:21

oceny Oceny

Użytkownicy 7,75 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,75/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-07-30 10:38:38
No są w aromacie owoce tropikalne. Mango i marakuja. Piana średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Ciemnożółte, wpadające w pomarańcz, mętne. Po przelaniu do szkła oprócz owoców tropikalnych jest aromat żywiczny. Piwo jest mega owocowe. Jest pełne i gładkie. Fajna goryczka, taka cytrusowa. Goryczka nie jest zalegająca, ale piwo pozostawia po sobie w ustach gorycz. Wysycenie średnie, które wzmaga pełnie. Piwo jest bardzo pijalne. Piwo ma charakter bardzo wytrawny. To piwo ma to czego zawsze mi brakowało w New England czyli konkret goryczkę. Bardzo przyjemne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-05-07 18:45:54
Piana średniej wysokości, grubopęcherzykowa, dość szybko opada. Barwa piwa jasna, żółta, trochę złocista, mocno zmętnione.
W zapachu prócz cytrusów sporo egzotycznych owoców, melon, papaja.
Smak: bardzo przyjemne, średnie wysycenie, goryczka wyraźna, po chwili staje się dość intensywna, ale nie dominuje - przyjemnie zaznacza swoją obecność. Mamy tutaj sporo owoców, melon i papaja, lekko naftowy posmak, trochę grejfruta. Przyjemne i całkiem pijalne
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-02-26 19:48:15
Aromat mocno chmielowy, owocowy. Dominują żółte i białe owoce - papaja, marakuja, pomarańcze, gruszki, niedojrzały melon a także lekka nuta nafty czy diesla charakterystyczna dla Nelsona Sauvin.

Bardzo jasne, złociste, opalizujące piwo o niskiej białej pianie. Prezentuje się ładnie. Słonecznie.

Lekkie, wytrawne, bardzo pijalne i znów mocno owocowe w smaku. Troszkę mimo to pustawe. Nie ma efektu soczkowatości, gładkość też trochę dyskusyjna, ale piwo smaczne. W smaku dominują zaś cytrusy, grejpfrut, niedojrzały melon. Goryczka - wysoka, grejpfrutowa, bardzo krótka i przyjemna.

Wytrawne i troszkę pustawe piwo o dyskusyjnej jak na New England IPA gładkości i soczystości. Piwo broni się za to bardzo przyjemnym, intensywnym aromatem żółtych i białych owoców - papai, marakui, pomarańczy czy melona. Jest też trochę aromatów nafty charakterystycznych dla Nelsona Sauvin. W smaku zaś mocno cytrusowe, grejpfrutowe, z wysoką, ale bardzo przyjemną i krótką goryczką. Bardzo dobre piwo, jedno z ciekawszych od browaru Szpunt.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010