Gościszewo Czarne Krzyżackie
Gościszewo Czarne Krzyżackie
Gościszewo Czarne Krzyżackie
% alk. 6.5
Blg 16.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 8

Produkt Browaru Gościszewo to piwo o ciemnobrunatnej barwie kremowo-beżowej, dość obfitej pianie i aromacie składającym się z nut kawowych, karmelowych i palonych. Palone słody wyczuwalne są także w smaku, który zawiera też akcenty drożdżowe i delikatną goryczkę.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Carapils, Caramunich, Carafa, Pszeniczny; drożdże; chmiel.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-12-19 11:19:54

oceny Oceny

Użytkownicy 7,39 / ilość: 31
Goście 7,85 / ilość: 20
średnia 7,57/10 / ilość: 51

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2017-07-05 21:39:24
Bardzo dobre ciemne piwo , piękna czarna barwa nieprzejrzysta. Aromat mocny wiadomo po zapachu że to Schwarzbier. Piana beżowa mogła by być trwalsza. W smaku przyjemne , czuć goryczkę i dla mnie osoby która ciemnych piw pije mało nie odpycha mnie to piwo.Ogólnie polecam i dla mnie osoby która kupiła to piwo w Malborku na zamku to pamiątka po tym że tam byłem. Kupując to piwo wspomaga się odbudowę figury Matki Boskiej na Zamku w Malborku taka informacja jest podana na etykiecie tyle że już nie aktualna bo już figura jest odpicowana i wygląda przepięknie z tego co pamiętam ma 8 metrów wysokości. Polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Moje_Zdrówko
starstarstarstarstar

2016-09-05 20:30:27
"Kupując piwo Czarne Krzyżackie wspomagasz odbudowę figury Matki Boskiej na zamku w Malborku (Fundacja Mater Dei)". Ciekawe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2014-06-23 22:59:35
Mój egzemplarz ( z datą ważności 15.07.2014) zakupiony jakieś 3 tygodnie temu był bardzo gęsty w odbiorze, wręcz oleisty. Może to wynikło z długiego czasu przechowywania, nie wiem. Oleistość w moim guście pogorszyła znacznie pijalność, a szkoda, gdyż akcenty kawowo-owocowe są w tym piwie naprawdę super.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2014-05-16 23:34:38
Zakon Teutonów choć sporo złego zrobił w trakcie licznych wojen z Koroną, to został uwieczniony w nazwie mocnego ciemnego piwa z browaru Gościszewo. Ciekawe czy przejdzie np. SS Panzer Division Viking?
Po odkapslowaniu uderzyła silna nuta słodowa, palona i kawowa z lekkim kwaskowym akcentem. Kolor prawie czarny, tylko że prawie czyni różnicę. Mamy bowiem do czynienia z brunatnym (ach, znów ta polityka!) przechodzącym w czerń. Piana bezowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do małej warstewki.
Smak lekko wodnisty co przy ekstrakcie 16. jest zaskoczeniem. Czuć przede wszystkim palone słody, ciutek kawy, kwasku i nieco goryczki chmielowej, która z wysokim wysyceniem daje efekt szczypania na bokach języka. Na to nakłada się nuta karmelowa dodająca słodkiego posmaku.
Piwo przyjemnie się pije.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010