Gloger Herbowy
Gloger Herbowy
Gloger Herbowy
Weizen/Weissbier
% alk. 5.4
Blg 12.6
brak kodu


Produkt Browaru Miejskiego Gloger z Białegostoku.
Piwo jasne pszeniczne, górnej fermentacji. Wyraźne, sycące, z charakterystycznym zapachem wanilii i dojrzałych bananów. Znikoma goryczka ustępuje słodowo-cytrusowej bazie. Świetnie gasi pragnienie w upalne dni, klasyk od wieków na polskich stołach.
Składniki: woda, słód pszeniczny jasny powyżej 50% zasypu, słód jęczmienny: pilzneński, monachijski, słód karmelowy, chmiel Hallertau Mittelfrüh, drożdże górnej fermentacji.
Piwo jest niepasteryzowane.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Charakterystyka piwa: Gęsta drobna piana, Osady drożdżowe, Naturalnie mętne, Posmaki cytrusowe, goździkowe, waniliowe, bananowe, Kwiatowy aromat, Silne wysycenie, Znikoma goryczka.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-12 10:20:05

Oceny

Użytkownicy 9,17 / ilość: 6
Goście 8,27 / ilość: 15
średnia 8,52/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


ernestipiwko

2015-11-03 08:52:51
Pszenica z browaru Gloger zapowiada się bardzo obiecująco. Postaram się wszystkim przybliżyć w skrócie czego doznałem po spotkanie tego piwa w rzeczywistości.

Wygląd piwa jak najbardziej ok. Bardzo jasny słomkowy kolor piwa i elegancka piana, wyjątkowo biała. Szkoda, że jest jej nieco za mało i szybko opada. Lecz cieszy póki trwa.

Aromat. Tutaj jest popisz i kunszt piwowara. Bardzo wysublimowane walory zapachowe gdzie możemy rozpoznać wanilię, banany, a nawet szczyptę goździka. Bardzo urokliwe, aromat mi i małżonce bardzo przypadł do gustu.

Smak. Czapki z głów. Bardzo, bardzo delikatne piwo, lekko słodkawe, bez goryczki. Treści wynikające z aromatu przebijają się w smaku i dają po sobie znać. Każdy fan pszenicy powinien spróbować Gloger Herbowy!
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010