Gloger Rubinowy
Gloger Rubinowy
Gloger Rubinowy
% alk. 5.0
Blg 12.5
brak koduaddbarcode

Warzone przez Browar Miejski Gloger z Białegostoku. Jest to piwo specjalne górnej fermentacji - Red Irish Ale, niepasteryzowane. Browar Miejski Gloger to firma czysto rodzinna, wręcz małżeńska a więc związek dużego uczucia, szczypty rozsądku i końcowo odważnej decyzji. Piwo cieszyło się u nas zawsze dużym powodzeniem, a kilka lat temu okazało się, że można za przykładem innych rzemieślników warzyć je w Polsce w skali minibrowaru. Nazwa browaru to nawiązanie do znakomitych tradycji piwowarskich Podlasia. Browar Zygmunta Glogera z Jeżewa warzył piwo bardzo wysokiej jakości w latach 1880 - 1954. Przy browarze działa restauracja Gloger House. Gloger Rubinowy - Lekki słodowy aromat, delikatna goryczka oraz przepiękna, rubinowa barwa to główne cechy tego irlandzkiego stylu. Lekkość smaku i subtelna, wytrawna końcówka czynią z tego piwa świetny wybór na każdą okazję. Warzone w browarze rzemieślniczym w Białymstoku, wyłącznie z naturalnych, starannie dobranych surowców. Skład: woda, słód pilzneński, monachijski, karmelowy jasny, karmelowy ciemny, chmiel Marynka, Lubelski, drożdże górnej fermentacji. Piwo dostępne w półlitrowych, bezzwrotnych, brązowych butelkach, zamkniętych dedykowanym kapslem oraz oklejonych etykietami ze śliskiego papieru wysokiej jakości.
Dodał: stacher93 - 2015-09-13 23:34:47

oceny Oceny

Użytkownicy 4,8 / ilość: 5
Goście 7,54 / ilość: 24
średnia 7,07/10 / ilość: 29

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-05 10:37:38
Może gdybym ostatnio nie znalazł oszustwa w stylu \"zróbmy sobie browar Służba Zdrowia - i tak ludzie nie poznają\", to inaczej patrzyłbym na te piwa. Zachęciły mnie i niestety żałuję. Pieprzna zośka - po otwarciu wulkan piany i 1/3 zawartości w zlewie, Krasna Jędza - j.w, Król Gwiazd - j.w. Nie wiem, jak dla mnie zdecydowanie przegazowane, w 90% zbyt gorzkie (szczególnie edycja na Mundial - przecież tego nie da się pić więcej niż jedno)... Ja jestem na nie.
awatar
PanEdekGrabki
star

2015-11-19 09:30:32
Kapitalny kolor piwa Gloger Rubinowy oraz porządna, gęsta piana z drobnych pęcherzyków sprawia, że już na początku bardzo pozytywnie odbiera się ten gatunek piwa z białostockiego browaru. Aromat wskazuje na obecność dużej ilości ziół oraz dobrze dobranych chmieli. W smaku również możemy zauważyć oba wspomniane przeze mnie elementy charakterystyczne. Świetne RIA, gratuluje.
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-10-13 18:50:55
Absolutna porażka. Te wszystkie marki własne z Biedronki, Lidla czy też Makro smakują wyśmienicie w porównaniu z tym czymś o nazwie Gloger.
O cenie nawet nie wspomnę...
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-10-19 15:07:53
jak się czyta takie coś to od razu widać że ktoś nie ma pojęcia o smaku piwa, nic i nikogo nie lubi, a za to świetnie zna asortyment sieciówek i to tych najtańszych.
awatar
Gość
awatar
Gość
2018-08-05 10:40:51
Ludzie przyzwyczaili się EuroLagera i takiego też lubią. Wieczorem ze znajomymi pije się właśnie takie piwa. Osobiście lubię napić się porządnego Portera, czy jakiegokolwiek piwa rzemieślniczego, ale patrząc na półki sklepowe i obecny trend tego typu trunków są znacznie lepsze produkty, niż wspomniany Gloger (lub też Browar Służba Zdrowia jak ktoś woli)
awatar
Piwosz92
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-14 15:32:54
\"Piwo dostępne w półlitrowych butelkach o pojemności 0,5l\" Gdyby profesor Miodek to przeczytał, pewnie płakałby ze śmiechu.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010