zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Gloger Baba z Berłem
Gloger Baba z Berłem
Gloger Baba z Berłem
% alk. 6.0
Blg 14.0
5905279390454addbarcode
ulubione: 1


Piwo uwarzone przez Browar Miejski Gloger z Białegostoku.

Piwo jasne górnej fermentacji. Unikalne połączenie belgijskich szczepów drożdży o silnym charakterze przyprawowo-owocowym z chmielami pochodzącymi z wyłącznie polskich upraw.

Piwo niepasteryzowane, filtrowane
Składniki: woda, słody (jęczmienny, pszeniczny, karmelowy), chmiele goryczkowe, drożdże odmiany belgijskiej FM 26 górnej fermentacji
Zalecana temperatura serwowania: 7-9°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: Shinodin - 2018-07-31 10:41:21

oceny Oceny

Użytkownicy 5,87 / ilość: 15
Goście 8 / ilość: 3
średnia 6,22/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-05-12 21:50:53
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, dość szybko dziurawi się i opada, nie pozostawia trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ładna jaśniejsza bursztynowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu subtelne karmelowe klimaty, nieznaczna ziołowość, ponadto pszeniczne aromaty, goździki, banany oraz drożdże. W smaku pszenica rządzi już wyraźnie, lekka drożdżowa przyprawowość, kojarząca się z Belgią, kwiatowe akcenty, słaba kontra kwaskowa, goryczka iluzoryczna na granicy autosugestii, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Gloger, etykieta w żółtej kolorystyce, graficznie jak każda z tego browaru, oszczędnie opisana. Warka 10.1.2019. Znając już dobrze wyroby Glogera właśnie czegoś takiego się spodziewałem. Wodniste piwo z zaznaczonym przyprawowym klimatem, dodatkowo pszeniczne wonie, styl wzięty z kosmosu Belgian Polish Ale, może i byłby ciekawym pomysłem, lecz nie w wykonaniu białostockiego browaru. Cena jak zawsze wygórowana, jakość w większości przypadków przeciętna lub niska. Tutaj jeszcze tragedii nie ma, dla fanów pszenicznych klimatów, lecz z deklarowanym stylem ma niewiele wspólnego. Baba z Berłem to 6 z minusem i to w górnych granicach.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010