zamknij Zostań patronem na patronite
Gambrinus 11° Excelent
Gambrinus 11° Excelent
Gambrinus 11° Excelent
% alk. 4.7
Blg 11.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3


Warzone przez Pivovar Plzeňský Prazdroj, z czeskiego miasta Plzeň. Barwa jasno-złota, idealnie klarowna. Piana biała, wysoka przy nalewaniu, składa się z grubych pęcherzy. Dość szybko opada do niskiego kożucha zdobiącego szkło. Zapach chmielowy, z nutami słodowymi, średnio intensywny. W smaku wyraźnie słodowe, z wyczuwalną średnią chmielową goryczką na finiszu. Wysycenie średnie. Dostępne w zielonych butelkach 0,5l, oraz puszkach o tej samej pojemności.
Dodał: Stacher93 - 2014-03-09 12:54:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6,38 / ilość: 21
Goście 7,76 / ilość: 17
średnia 7/10 / ilość: 38

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2017-12-29 15:47:12
Warka do 02-06-18
Barwa złota, klarowne. Piana początkowo dość obfita, szybko redukuje się praktycznie do zera bez śladu na szkle.
Aromat to odrobina słodowości, z delikatną nutą starych skarpet, w miarę ogrzewania się piwa pojawiły sie ziołowo trawiaste akcenty. Ogólnie słabo.
W smaku delikatnie słodowe z trawiastym posmakiem i dalej nic. Smak ratuje trochę przyjemna goryczka.
Finisz wodnisty. Piwo pustawe w smaku, wysycenie szczypie w język.
Słabo. Bardzo przypominało mi inne obecnie premium lagery np. Lecha. Bez wad, ale również bez jakiegokolwiek wyrazu.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-08-19 22:32:54
Nisko oceniacie to piwo a ja po przejechaniu Europy opity niemieckimi plisami z przyjemnością pije tą 11. Znacznie powyżej naszych koncerniaków. Bez szału zapachowego. Piana ładna. Lancing na 5. W smaku trawa, zboże lekko, goryczka na przyzwoitym poziomie super pijalne lekkie czyli 11 udane. Jestem ukontentowanym konsumentem. Wystawiam blisko 7. Chętnie miałbym pod domem i pijał często.
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2015-10-30 20:42:43
Gambrinus Excelent 11° na tle dziesiątek znanych mi lekkich czeskich pilsów niczym szczególnym się nie wyróżnia. Smak słodowy z delikatną goryczką w tle. Mają Czesi sporo lepszych piw, ale Excelent i tak jest dużo lepszy od naszej średniej koncernowej. Spróbowałem, ale z moich wypraw do Czech (dzisiaj byłem w nadgranicznym Krnovie czyli po naszemu Karniowie) będę przywoził raczej inne piwka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-08-03 13:51:57
Pomiędzy Original 10 a Excelent 11 wyczułem jedynie kosmetyczną różnice w aromacie. Piłem bezpośrednio z puszki, zatem o kwestiach estetycznych wypowiadać się nie mogę. Otwarcie natomiast uświadomiło mi, iż nazwa nie jest jedyną cechą rozdzielającą oba pilzneńskie trunki. Excelent na tle dziesiątki wyróżnia się zdecydowanie intensywniejszą aromatycznością (co prawda bardziej znoszonych skarpet aniżeli ziół), lecz warto to zaznaczyć. W smaku niestety jednak tak samo płasko i przewidywalnie jak u powszechniejszego Originala. Wyraźna słodowość (trochę posmak mokrego zboża) oraz lekko ułomna goryczka. Dobrze, że piwo jest nienajgorzej nagazowe, gdyż poprawia tym troszke walory smakowe piwa. Za 18 kc można kupić w Czechach lepsze piwo. Dałbym 6.5 / 10 gdyż jest kapkę lepsze aniżeli oryginał z czerwoną etykietą.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010