Funnel Blower
Funnel Blower
Funnel Blower

Brown Porter z dodatkiem wanilii, warzony przez angielski Box Steam Brewery z miejscowości Holt w hrabstwie Wiltshire. Jest to niezależny browar, który od trzech pokoleń prowadzi rodzina Roberts. Od ponad 10 lat nasze piwa warzone są w nowoczesnym browarze w miasteczku Holt. Box Steam Brewery istnieje od 1920 roku, pierwotnie mieścił się on w południowo-zachodniej Anglii w pobliżu miasta Bath. Aktualnie budynek w którym mieściła się warzelnia, przekształcony został w luksusowe apartamenty. Z boku etykiety możemy znaleźć historię o największym na świecie statku Great Eastern, zaprojektowanym przez Isambarda Kingdoma. Poznaj mroczne głębiny czekolady, zawarte w tym niepozornym Brown Porterze. Pikantna goryczka idealnie łączy się i uzupełnia z aksamitną waniliową słodyczą. Piwo pasteryzowane, skład: woda, słody jęczmienne, chmiele. Dostępne w brązowych butelkach o pojemności 0,5l.
Dodał: stacher93 - 2015-09-18 22:40:19

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,67/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-18 23:05:13
Barwa: Ciemny, nieprzejrzysty brąz, który wygląda jak czerń, jednak po dokładniejszym przypatrzeniu się widać przebłyski i ciemny odcień brązu.

Piana: Kremowa, dość skąpa. Po nalaniu utworzyła się centymetrowa powłoka, która natychmiast zaczęła się dziurawić i przecierać. Całość składała się z różnej wielkości pęcherzyków. Po paru minutach pozostał skromny pierścionek z minimalnymi wysepkami pływającymi po środkowej części. Do końca obręcz jeszcze zubożała, miejscami była prawie niewidoczna. Zdobienie szkła na niskim poziomie. Ślady w postaci kropek, które powstawały były rzadkie, nietrwałe i cienkie.

Aromat: Dość delikatny, słodki z lekką porcją palonych słodów. Były też nieznaczne nuty mlecznej czekolady oraz wanilii. Nic więcej w aromacie nie dało się wyłapać.

Smak: Również nie zachwycał wyrazistym profilem. Zdecydowanie słodki, z wyczuwalnymi akordami czekolady mlecznej, palonymi słodami i znów minimalną wanilią, która być może pojawiła się w smaku i aromacie przez placebo. Goryczki w piwie nie wyczułem. Smak nie należał do ciekawych, był dość płaski i pustawy.

Nasycenie: Średnio-niskie, prawidłowe.

Komentarz: Baardzo przeciętne piwo za ponad 10 zł... Zawsze staram się spróbować chociażby jednego piwa z danego browaru. W Almie pojawiły się piwa z Box Steam Brewery, skusiłem się na tego Brown Portera z wanilią, ponieważ wydawał mi się najciekawszy. Niestety piwo niczym mnie nie zaskoczyło, mało tego, było puste, nudne i przewidywalne. Zdecydowana porażka jak dla mnie. Nie spodziewałem się też czegoś co mnie zachwyci, aczkolwiek po cichu liczyłem na deserowe, solidne i wyraziste piwo, które zapamiętam na dłużej. Nic z tego, kolejnych piw z tego browaru już nie mam zamiaru próbować.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010