Friedenfelser Steinwald-Zoigl
Friedenfelser Steinwald-Zoigl
Friedenfelser Steinwald-Zoigl
% alk. 4.8
4018717002909addbarcode

Regionalna piwa specjalność, jak zachwala producent, czyli Schlossbrauerei Friedenfels z Bawarii.
Zoigl ze Steinwaldu (to pasmo górskie leżące w Górnym Palatynacie). Zoigl to styl historyczny, współcześnie w zależności od regionu to landbier lub kellerbier. Tu producent na etykiecie zaznacza, że to piwo kellertrübe, czyli mętne i piwniczne.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel ekstrakt chmielowy, Röstmalzbier (ekstrakt z palonego słodu), drożdże.
Dodał: nietzsche - 2020-02-08 09:36:59

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-02-07 21:34:35
Wygląd: bardzo jasne, po rostenmalzbier wśród składników spodziewałem się czegoś ciemniejszego, dosyć też klarowne jak na kellera, ładna piana i lacing
Zapach: taki koźlakowo-majowy, bardzo słodowy, torchę opiekany z nutą biszkoptową, sporo białych owoców i kwiatowego chmielu, takiego nachmielenia to i pils by się nie powstydził, tak nuta piwniczno-siarkowa.
Smak: ALe pełne, wręcz słodkawe, każde marcowe odstawia, raczej mogłoby się mierzyć właśnie z koźlakami majowymi, gdyby nie... niesamowita owocowość, ale to nie jakieś nuty czerwonego jabłka, a'la lager puszczony w wysokiej temperaturze, tylko paleta delikatnych białych owoców, świetnie nachmielone na aromat, w smaku siano i kwiaty, goryczka niewielka lub kontrowana dobrze słodowością. Sa nuty chlebowe, lekko opiekane, herbatnikowe. Jest mega gładkie i mega ułożone. Spore zaskoczenie, bo nie spodziewałem się czegoś wybitnego po piwie, które w Polsce kosztuje 5 zł, więc w Reichu pewnie poniżej 3, w dodatku ich koźlak mnie ostatnio rozczarował. Fajna nuta siarkowa dodaje mu ostrości. Ubermarzen, a nie żaden keller.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010