Franziskaner Weissbier Kristallklar
Franziskaner Weissbier Kristallklar
Franziskaner Weissbier Kristallklar
% alk. 5.0
Blg 11.8
4072700001072addbarcode


Produkt browaru Spaten-Franziskaner-Bräu, mającego siedzibę w Monachium. Jest to dość rzadka odmiana piwa pszenicznego, które jest idealnie przejrzyste - kryształowe. Barwa jasno-złota, klarowna. Piana gęsta i bardzo wysoka po nalaniu, po chwili redukuje się do niskiej powłoki. Zapach bananowo, kwiatowy, średnio intensywny. W smaku bananowe z wyraźną słodowością. Wysycenie solidne.

Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel: Monachijski; drożdże górnej fermentacji: Franziskaner.
Dodał: Stacher93 - 2013-11-08 12:57:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 30
Goście 8,33 / ilość: 15
średnia 7,87/10 / ilość: 45

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-08-23 21:14:27
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, dość powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia, ale to w końcu kristallklar. W zapachu klasyka weizena drożdże, goździki, banany, w takiej właśnie kolejności. W smaku jest, podobnie na początku drożdżowe aromaty, przeradzają się w goździkowe akcenty, a kończy się bananowym finiszem goryczka adekwatna do stylu, nie najgorsza kontra kwaskowa, mała treściwość, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Franziskaner, etykieta elegancko wykonana graficznie. Warka 3.07.2019. Przyjemny, aczkolwiek nie pozwalający na kolana kristallklar, spodziewałem się chyba czegoś mniej wodnistego, bardziej konkretnego. Niby wszystko jest na swoim miejscu, lecz w ilości mnie nie zadowalającej, jakby oszczędnej. Dlatego też nie jestem w stanie zaproponować więcej niż 6, według mnie cena nie do końca adekwatna do jakości. Przejrzysty i klarowny pszeniczniak? Fajnie, ale zabrakło trochę smaku.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2018-04-28 17:59:26
Kolor słomkowy, wygląda jak lager. W smaku lekki banan, bez goździków. Bardzo duże wysycenie, piwo nagazowane, słodowy smak, bardzo lekka goryczka, ciut kwaśne. Poprawna pozycja, dobra na wiosnę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-02-06 18:04:41
Przepiękna śnieżnobiała czapa piany o drobnej strukturze pęcherzykowej. Utrzymująca się z ładnym solidnym, wyrazistym lacingiem. Kolor złoty - klarowny (rzadkość jeśli chodzi o ten gatunek) Ładny aromat głównie bananowo-kwiatowy. Czuć pszenicę ale również wyczuć można na finiszu nutkę chmielową. W smaku banany, pszenica z dopełnieniem delikatnej chmielowej goryczki.
Wysycenie wysokie.
Warka do: 13.02.2018r.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-09-23 12:59:31
Do prawdy dziwne to uczucie pić klarowanego weizena. Wszystko się zgadza: bananowo-fenolowe klimaty w bukiecie, wysokie wysycenie, fantastyczny lekko cierpki smak bez jakiejkolwiek goryczki. No ale brak tego zmętnienia, w które mogłbym się wpatrywać przez długi czas?Odnosze wrażenie, że filtracja zmieniła nie tylko piwo pod względem wizualnym lecz także esencjonalnym. Kristallklar wydaje się być lekko spłaszczony zarówno w aromacie jak i smaku, charakterystyczne aspekty weizena są tutaj bardzo ugrzecznione. Nie mniej jednak rdzeń produktu pozostał niezmienny a stanowiące jego składową wysokie wysycenie czyni go świetną, orzeźwiająca propozycją na upalne dni.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010